10 ciekawostek o Michaelu Jordanie

skroluj w dół
Źródło zdjęcia:

Myślisz, że w ciągu ostatnich miesięcy przeczytałeś o Michaelu Jordanie wszystko? Mamy dla Ciebie 10 faktów, które mogą Cię zaskoczyć.

1. W ciągu 11 pierwszych sezonów w lidze Michael zdobywał tytuł najlepszego strzelca aż 10-krotnie. Jedyny raz, w którym mu się to nie udało, miał miejsce w jego debiutanckim sezonie. Był wtedy…trzeci.

2. Przez niemal całą zawodową karierę Mike nosił na plecach numer 23. Były jednak wyjątki – w sezonie 94/95, po powrocie z pierwszej emerytury występował z numerem 45. Innym razem, kiedy jego koszulka została skradziona w Orlando, zagrał z „12” na plecach. W sumie z numerem innym niż 23 rozegrał w karierze…23 mecze.

3. Jest jedynym zawodnikiem w historii, który w jednym sezonie został najlepszym strzelcem i najlepszym obrońcą w lidze. Było to w sezonie 1987/1988, który zakończył także z nagrodą MVP.

4. W 1996 roku został uhonorowany nagrodą Najlepszego Sportowca ostatnich 50 lat przez magazyn Sports Illustrated.

5. Po atakach z 11 września przeznaczył część swojej wypłaty z Washington Wizards na wsparcie rodzin ofiar.

6. Jest jedynym 40-latkiem w historii ligi, który notował ponad 20 punktów na przestrzeni całego sezonu i rzucił ponad 40 punktów w jednym meczu.

7. Podczas kręcenia ,,Kosmicznego Meczu” zapraszał ówczesnych rywali z NBA, by trenowali z nim na specjalnie stworzonym do tego boisku, tuż obok planu filmowego.

8. Tego nie lubimy, ale trochę prywaty – w 2006 roku rozwód kosztował go 168 milionów dolarów i był to na tamte czasy najdroższy rozwód w historii. Dziś, jak wiemy, rekord ten dzierży Jeff Bezos.

9. Numer 23 to pierwszy w historii numer zastrzeżony przez…Miami Heat. Klub z Florydy zastrzegł koszulkę Michaela z szacunku dla jego osiągnięć, w dniu meczu przeciwko Wizards, 11 kwietnia 2003 roku. Wizards wygrali.

10. Jordan zatrudnił artystę, by ten zaprojektował i stworzył dla niego stół do jadalni. Jedyny wymóg – stół miał mieć w sobie 32292 dziury, czyli – dokładnie tyle, ile punktów zdobył Michael w swojej karierze.

Macie ochotę na więcej? Sprawdźcie 23 ciekawostki napisane przez Szczepana Radzkiego dla sklepu eobuwie.

Obserwuj nas w mediach społecznościowych

NBA
Otwórz stronę MVP na swoim
urządzeniu mobilnym i zapisz ją na pulpicie. Będziesz mieć dostęp do najnowszych artykułów w zasięgu ręki!
lifestyle
kadra
nba
biznes
pewniaczki