60 punktów Tatuma i WIELKI POWRÓT!

skroluj w dół
Źródło zdjęcia:
AP Photo

Co to był za mecz! Wszystko wskazywało na to, że San Antonio Spurs odniosą łatwe zwycięstwo, tymczasem Boston Celtics rzucili się na rywala i za sprawą kosmicznego meczu Jaysona Tatuma odrobili ponad 30 punktów straty.


Mecz pomiędzy drużynami zakończył się ostatecznie dogrywką. Kluczowe było jednak to, co działo się na przełomie trzeciej i czwartej kwarty, gdy Boston Celtics wracali z -32. San Antonio Spurs w pierwszej połowie spotkania wykorzystali wszystkie argumenty. Zbudowali wysokie prowadzenie i sprawiali wrażenie zespołu, który wyszedł na parkiet znacznie lepiej przygotowany. Gdy wychodzisz na 32-punktowe prowadzenie, to siłą rzeczy zaczynasz myśleć już o tym, by spotkanie jak najszybciej dobiegło końca. 


Zobacz także: Mocne słowa AD


Jednak Celtics zaczęli wracać… a duża w tym zasługa Jaysona Tatuma, który w czwartej kwarcie zanotował 21 punktów, a w dogrywce dorzucił kolejnych 10. Na 4 sekundy przed końcem dodatkowego czasu Tatum trafił dwa rzuty wolne, które dały jego drużynie 3-punktowe prowadzenie. Spurs nie mieli już odpowiedzi, a Tatum mógł świętować wielką noc. Jeden z młodych liderów Celtics skończył mecz z dorobkiem 60 punktów, 8 zbiórek i 5 asyst. Trafił 20/37 z gry, 5/7 za trzy oraz 15/17 z linii rzutów wolnych. 


Był absolutnie fenomenalny. Spudłował co prawda rzut, który mógł zakończyć spotkanie przed dogrywką, ale te dodatkowe 5 minut pozwoliło mu zapisać się w historii Celtics tuż obok Larry’ego Birda. Od dzisiaj tylko Tatum i Bird zanotowali w koszulce Celtics 60 punktów, to wiele mówi o tym, jak wiele Jayson znaczy dla drużyny z Bostonu. Bird na kompana czekał od 12 marca 1985 roku. De facto to dopiero początek wielkiej kariery Tatuma. Z dużą przyjemnością ogląda się jego rozwój. Jest pracowity i ma w sobie wiele pokory. 


Celtics - Spurs 143:140 OTObserwuj nas w mediach społecznościowych

NBA
Otwórz stronę MVP na swoim
urządzeniu mobilnym i zapisz ją na pulpicie. Będziesz mieć dostęp do najnowszych artykułów w zasięgu ręki!
lifestyle
kadra
nba
biznes
za 3