Antetokounmpo rozbił Hiszpanów!

Eurohoops

Jeszcze parę dni temu Giannis Antetokounmpo twierdził, że jego reprezentacja nie jest gotowa bić się o medale. Musimy jednak pamiętać, że on sam potrafi sprawić, by Grecy włączyli się do walki z najlepszymi.

Wszystko wskazuje na to, że Giannis Antetokounmpo jest gotowy zdominować tegoroczny EuroBasket. W meczu kontrolnym z reprezentacją Hiszpanii lider Greków rzucił 31 punktów i zebrał 10 piłek w 20 minut, które spędził na parkiecie. Przy okazji zrobił pakiet highlightów, które warto obejrzeć. Jego zespół pokonał Hiszpanów 86:70. Rywal na początku czwartej kwarty uciął przewagę Greków do 6 oczek i Antetokounmpo wrócił na parkiet. Zainspirował zespół do runu 10:2 samemu zdobywając 8 oczek.

Grecy wyszli na 14-punktowe prowadzenie i już się nie oglądali za siebie. Grecja w grupie C zmierzy się z Estonią, Ukrainą, Wielką Brytanią, Włochami i Chorwacją. EuroBasket rusza na początku września. W reprezentacji obok Giannisa są także Thanasis oraz Kostas, czyli bracia, którzy grają lub grali wcześniej w NBA.