Antetokounmpo z przewagą nie do odrobienia?

skroluj w dół
Źródło zdjęcia:
Morry Gash/Associated Press

Czy LeBron James dogonił Giannisa Antetokounmpo w wyścigu po MVP sezonu regularnego? Lider Milwaukee Bucks w ostatnich tygodniach czuł na plecach oddech swojego rywala z zachodniej konferencji, ale chyba nie ma się o co obawiać.


Nie ma możliwości, by przenieść argumenty na parkiet i pozwolić zawodnikom rozstrzygnąć tę rywalizację w ich naturalnym środowisku, dlatego pozostaje nam jedynie dyskusja. Aczkolwiek zaraz przed tym, gdy liga zawiesiła działanie z powodu pandemii koronawirusa, LeBron James zanotował najlepszy weekend w tym sezonie notując 37 punktów przeciwko Milwaukee Bucks i 28 oczek, 8 zbiórek, 9 asyst w starciu z Los Angeles Clippers. Po tym dwumeczu zaczęły pojawiać się sugestie, że LBJ złapał Giannisa Antetokounmpo w wyścigu po nagrodę MVP.


Jednak według amerykańskich dziennikarzy, którzy pozwolili sobie sprawdzić stanowisko w tej sprawie, rozstrzygnięcie jest jedno. Z 70 ankiet, w 60 Giannis Antetokounmpo był na 1. miejscu, co daje nam bardzo przejrzysty obraz obecnej sytuacji. MVP z Milwaukee jest na najlepszej drodze do tego, by zgarnąć swoje drugie tego typu wyróżnienie w karierze. W 57 meczach bieżących rozgrywek, Giannis notował na swoje konto średnio 29,6 punktu, 13,7 zbiórki i 5,8 asysty trafiając 54,7 FG% i 30,6 3PT%. Jego liczby są jeszcze lepsze niż w poprzednich rozgrywkach. 

Czytaj także: ćwicz sam w domu!


ESPN, które zorganizowało całą akcję, dołożyło wszelkich starań, by cały proces odbył się na podobnych zasadach do oficjalnego głosowania przedstawicieli mediów, które odbywa się po zakończeniu sezonu regularnego. Antetokounmpo zebrał 670 z 700 możliwych punktów. Będący na drugim miejscu James miał 514 punktów. W niektórych ankietach na 1. miejscu znaleźli się także Luka Doncić z Dallas Mavericks (4. miejsce) i James Harden z Houston Rockets (3. miejsce). Pełne wyniki głosowania przeprowadzonego przez ESPN poniżej… 


Obserwuj nas w mediach społecznościowych

NBA
Otwórz stronę MVP na swoim
urządzeniu mobilnym i zapisz ją na pulpicie. Będziesz mieć dostęp do najnowszych artykułów w zasięgu ręki!
lifestyle
kadra
nba
biznes
za 3