Buddy Hield wzmacnia Golden State Warriors!

skroluj w dół
Źródło zdjęcia:
AP Photo

Golden State Warriors rozpoczęli przebudowę, która ma przynieść efekty już w najbliższym sezonie. Do drużyny trafił właśnie Buddy Hield, który w ostatnich latach był jednym z najlepszych strzelców z obwodu.

Skrzydłowy, który może też występować na pozycji rzucającego obrońcy podpisał z klubem dwuletni kontrakt opiewający na 21 milionów dolarów. Pierwsze dwa lata opiewające na 18 milionów dolarów jest gwarantowane, a 3 miliony dolarów w trzecim roku są częściowo gwarantowane.

Co ciekawe, ta umowa została dopięta w ramach pięciozespołowego transferu, w ramach którego Klay Thompson trafił do Dallas Mavericks, a Kyle Anderson do Golden State Warriors. Ponadto do Philadelphii 76ers trafił też drugorundowy pick w 2031 roku.

W poprzednim sezonie Buddy Hield notował średnio 12,1 punktu, 3,2 zbiórki oraz 2,8 asysty. W poprzedniej kampanii rozegrał 84 spotkania, trafiając średnio 43,6% rzutów z gry oraz 38,6% za trzy. Wiele do życzenia pozostawiała jednak jego forma w pierwszych w karierze w Play-Offach. W czterech meczach zdobywał jedynie 5,5 punktu, 1,3 zbiórki oraz 0,5 asysty.

Obserwuj nas w mediach społecznościowych

NBA
Otwórz stronę MVP na swoim
urządzeniu mobilnym i zapisz ją na pulpicie. Będziesz mieć dostęp do najnowszych artykułów w zasięgu ręki!
lifestyle
kadra
nba
biznes