Bulls ukrywali to przed kibicami. Dziś nie są zadowoleni…

skroluj w dół
Źródło zdjęcia:
AP Photo

Chicago Bulls nie postanowili poinformować o tym publicznie aż do wczoraj. Drużyna przedłużyła przed startem sezonu kontrakt z trenerem Billym Donovanem.

Szkoleniowiec pracuje w Wietrznym Mieście już trzeci sezon. Jak na razie jego bilans to 86 zwycięstw oraz 88 przegranych. Bulls najlepiej spisywali się w poprzednich rozgrywkach, kiedy osiągnęli bilans 46 zwycięstw oraz 36 przegranych. Dzięki temu po raz pierwszy od 2017 roku wystąpili w Play-Offach.


W tym sezonie gra drużyny z Chicago pozostawia wiele do życzenia. Jak na razie mają bilans 9 zwycięstw oraz 11 przegranych, lecz optymistyczne jest to, iż wygrali trzy z ostatnich czterech meczów.


Donovan trafił do Wietrznego Miasta w 2020 roku, kiedy to związał się czteroletnią umową. Zdaniem Arturasa Karnisovasa był to najlepszy szkoleniowiec, jaki był dostępny na rynku – pod kątem przebudowy. Billy cały czas kontynuuje bliską pracę z Generalnym Managerem Bulls, mając zdanie przy zatrudnianiu nowych asystentów czy zawodników.


W poprzednim sezonie Bulls grali bardzo dobrze – do przerwy na Mecz Gwiazd byli nawet numerem jeden na Wschodzie. Wszystko posypało się, gdy kontuzji kolana doznał Lonzo Ball. Rozgrywający nadal nie wrócił do zdrowia i jest to dla Donovana ogromnym zmartwieniem.

Obserwuj nas w mediach społecznościowych

NBA
Otwórz stronę MVP na swoim
urządzeniu mobilnym i zapisz ją na pulpicie. Będziesz mieć dostęp do najnowszych artykułów w zasięgu ręki!
lifestyle
kadra
nba
biznes