Carmelo Anthony wśród najlepszych w historii

skroluj w dół
Źródło zdjęcia:
AP Photo

Melo znalazł miejsce dla siebie. W barwach Portland Trail Blazers jest najważniejszym zawodnikiem z ławki i gwarantuje swojej ekipie cenne punkty. Minionej nocy awansował do gronia 10. najlepszych strzelców w historii.

- Kilka lat temu nawet bym nie pomyślał, że w swojej karierze będę miał taki moment, jak dziś. Przez jeden sezon byłem wyłączony z gry, ale wytrwałem i wróciłem. Wciąż wierzyłem w swoje umiejętności i tak znalazłem się w gronie 10. najlepszych strzelców w historii - mówił po spotkaniu z Hawks Anthony.


To dla niego jeszcze nie koniec „wspinaczki” w klasyfikacji strzelców. Carmelo ma obecnie 27318 „oczek” na swoim koncie i traci jedynie 100 punktów do dziewiątego Mosesa Malone’a. Ósmy Shaquille O’Neal w NBA zdobył 28596 punktów. Każdy kolejny gracz ma już przekroczoną granicę 30000 punktów i wątpliwe, aby tę barierę udało się 36-latkowi przekroczyć.  


W sezonie 2020/21 Melo notuje średnio 13,6 punktu, 3,2 zbiórki oraz 1,5 asysty. Skrzydłowy spędza na parkiecie niemal 25 minut w każdym meczu, a jego Blazers z 36 zwycięstwami i 29 przegranymi są na siódmym miejscu konferencji Zachodniej. Obecnie kwalifikują się do gry w fazie play-in, jednak do szóstej lokaty gwarantującej bezpośredni awans do Play-Offów tracą tylko jedno zwycięstwo.

Obserwuj nas w mediach społecznościowych

NBA
Otwórz stronę MVP na swoim
urządzeniu mobilnym i zapisz ją na pulpicie. Będziesz mieć dostęp do najnowszych artykułów w zasięgu ręki!
lifestyle
kadra
nba
biznes
za 3