Celtics chcą wykorzystać najsłabszy element gry Doncica

skroluj w dół
Źródło zdjęcia:
AP Photo

Boston Celtics udało się zaskoczyć rywala w pierwszym meczu play-off. Zespół trenera Joe Mazzulli był doskonale przygotowany na grę po obu stronach parkietu. Jednym z zadań było wykorzystanie słabości Luki Doncicia. 

Pomimo tego, że lider Dallas Mavericks był najlepiej punktującym zawodnikiem swojego zespołu, nie stworzył zagrożenia, jakie zrobiłoby na rywalu wrażenie. Boston Celtics wygrali pierwszą partię szachów nie tylko doskonale wykorzystując powrót Kristapsa Porzingisa, ale także zmuszając Lukę Doncicia do pracy po bronionej stronie parkietu. Jeden z kibiców przygotował specjalną kompilację, która jak na dłoni pokazuje działania C’s zmierzające do osłabienia defensywy Mavs właśnie poprzez bezpośrednie celowanie w Lukę. 

Zobacz także: Igor Milicić powołał reprezentację!

W jednym posiadaniu Doncić zaraz po tym, jak puścił Jaylena Browna w pomalowane, zapomniał zamknąć pozycji otwartemu na obwodzie Jaysonowi Tatumowi, co lider Celtics wykorzystał bezlitośnie trafiając trójkę. Atakowanie Luki przyniosło także efekt w prawdopodobnie najlepszej akcji tamtej nocy, gdy Luka zeswitchował po pick-and-rollu na Browna, a ten z duża łątwością minął go kozłem i zaatakował kosz kończąc potężnym wsadem. Chwilę później Luka przysnął kryjąc Jrue Holidaya i ten z łatwością zaatakował pomalowane. Takich posiadań było więcej, zatem Mavs wiedzą, gdzie muszą załatać dziurę. 

Obserwuj nas w mediach społecznościowych

NBA
Otwórz stronę MVP na swoim
urządzeniu mobilnym i zapisz ją na pulpicie. Będziesz mieć dostęp do najnowszych artykułów w zasięgu ręki!
lifestyle
kadra
nba
biznes