Chris Paul zdradził, czemu zawdzięcza drugą młodość

skroluj w dół
Źródło zdjęcia:
AP Photo

Rozgrywający Phoenix Suns jest pierwszym zawodnikiem w historii, który zgromadził na swoim koncie ponad 20 000 punktów i 10 000 asyst. Ostatnio zdradził, co miało wpływ na jego drugą młodość.

- Pochodzę z południa. Mięso je się tam w każdej postaci, każdą część świni. Moje życie zmieniła decyzja o przejściu na weganizm. Regeneracja ciała przyspieszyła natychmiast - podkreślił koszykarz. 


Dieta wegańska staje się coraz popularniejsza u sportowców. W promowanie weganizmu zaangażowany jest również Lewis Hamilton, czyli siedmiokrotny mistrz świata Formuły 1. 


- Jeszcze 2, 3 lata temu nie miałem pojęcia o tym, jak ta dieta może zmienić funkcjonowanie organizmu. Lepiej jednak wprowadzić zmiany późno, niż wcale - dodał Paul. 


Phoenix Suns rozgrywają kolejny bardzo dobry sezon. Obecnie mogą się pochwalić 13 zwycięstwami z rzędu i drugim najlepszym bilansem w lidze. Z 14 zwycięstwami i 3 przegranymi gonią liderujących na Zachodzie Golden State Warriors. 


Chris Paul notuje w tym sezonie średnio 14,1 punktu, 10,7 asysty, 4,1 zbiórki oraz 2,3 przechwytu. Jego średnia asyst jest najwyższa od rozgrywek 2013/14, kiedy to jeszcze reprezentował barwy Los Angeles Clippers. Ponadto Paul może się pochwalić konkretnym rekordem NBA. Rozegrał bowiem w swojej karierze już 47 meczów, w których rozdał co najmniej 10 asyst, nie notując przy tym straty.  

Obserwuj nas w mediach społecznościowych

NBA
Otwórz stronę MVP na swoim
urządzeniu mobilnym i zapisz ją na pulpicie. Będziesz mieć dostęp do najnowszych artykułów w zasięgu ręki!
lifestyle
kadra
nba
biznes