Chuck nie wytrzymał, na tamten mecz wyszedł pijany

skroluj w dół
Źródło zdjęcia:
Brian Drake/NBAE via Getty Images

Czy kogoś to w ogóle dziwi? Charles Barkley robił wiele dziwnych rzeczy zarówno w trakcie swojej kariery, jak i po jej zakończeniu. Teraz przyznał się, że przeżył małe załamanie, gdy rozpadł się transfer do Los Angeles. 


Sytuacja miała miejsce w 1992 roku. Istniał bowiem scenariusz, w którym Philadelphia 76ers miała wytransferować Charlesa Barkleya do Los Angeles Lakers. Ekipa z LA chciała podjąć rękawicę w walce o mistrzostwo NBA. Ostatecznie do wymiany nie doszło, ale Chuck dowiedział się o tym w bardzo niefortunnym momencie. W rozmowie z Zachem Lowem z ESPN, Barkley otwarcie przyznał, że wyszedł na mecz pijany, bo był przekonany, że wkrótce zamiast na parkiecie, będzie w samolocie do LA.


- Pewnego dnia dzwoni do mnie agent i mówi, że zostanę wytransferowany do Lakers, więc on idzie pić ze swoimi kolegami. Potem dzwoni kolejny raz i mówi, że transfer doszedł do skutku, dopracowywane są tylko szczegóły - wspomina Charles. - Jestem w siódmym niebie, nagle dzwoni do mnie o 15:30 i mówi, że Sixers wycofali się z transferu. Byłem pijany jak bela, a graliśmy tego wieczoru mecz. Mówię mu: stary, mamy dzisiaj mecz, a ja od kilku godzin piję alkohol. Szczerze mówiąc nie pamiętam, jak wtedy zagrałem. Byłem wściekły, że Sixers się nie dogadali z Lakers i musiałem dalej cierpieć - wspomina. 


Ostatecznie Barkley został wytransferowany rok później, z tym że do Phoenix Suns. Niektórzy pokusili się o dziennikarskie śledztwo i uważają, że mecz, w którym Chuck wyszedł na parkiet nie będąc w optymalnej dyspozycji, odbył się 12 lutego 1992 roku przeciwko New Jersey Nets. Zanotował 6 punktów (2/7 z gry), 7 asyst i 9 zbiórek. Sixers przegrali różnicą 15 punktów. Sam zawodnik nie chciał powiedzieć, o który mecz chodzi lub po prostu tego nie pamięta, zwłaszcza biorąc pod uwagę jego stan upojenia alkoholowego. 

Obserwuj nas w mediach społecznościowych

NBA
Otwórz stronę MVP na swoim
urządzeniu mobilnym i zapisz ją na pulpicie. Będziesz mieć dostęp do najnowszych artykułów w zasięgu ręki!
lifestyle
kadra
nba
biznes
za 3