Daryl Morey opuszcza Houston!

skroluj w dół
Źródło zdjęcia:
Getty Images

Dość nieoczekiwany zwrot zdarzeń. Daryl Morey zdecydował się opuścić stanowisko w Houston Rockets! Przez ostatnie lata budował tam drużynę z aspiracjami na mistrzostwo. 


Jako pierwszy informację na temat Daryla Moreya przedstawił Adrian Wojnarowski z ESPN. Według niego, Morey zaraz po zakończeniu sezonu rozmawiał z właścicielem Tilmanem Ferttitą na temat opuszczenia stanowisko. Wszystko było zachowane w tajemnicy aż do tej pory. Zapewne wkrótce Houston Rockets oficjalnie poinformują o tym, że generalny menadżer żegna się ze stanowiskiem po 13 latach pracy.


10 maja 2007 roku został mianowany GM-em zespołu z Teksasu, wcześniej pracował w charakterze asystenta. Słynął ze swojego analitycznego podejścia do budowy rotacji. O jego filozofii zaczęto mówić “Morey-ball”. Chciał wokół Jamesa Hardena zbudować drużynę na mistrzostwo, ale rokrocznie się to nie udawało. W tym roku Rockets odpadli z play-offów po porażce z Los Angeles Lakers. Niewykluczone, że Morey bardzo szybko znajdzie sobie nowe miejsce do pracy. 

Obserwuj nas w mediach społecznościowych

NBA
Otwórz stronę MVP na swoim
urządzeniu mobilnym i zapisz ją na pulpicie. Będziesz mieć dostęp do najnowszych artykułów w zasięgu ręki!
lifestyle
kadra
nba
biznes
pewniaczki