DeMarcus Cousins zwolniony przez Rockets! Dołączy do LeBrona?

skroluj w dół
Źródło zdjęcia:
AP Photo

DeMarcus Cousins co dopiero podpisał kontrakt gwarantowany do końca roku przez Houston Rockets, a teraz został przez ten zespół zwolniony. Od kilku dni mówi się o tym, że dołączy do LeBrona Jamesa.

To dla podkoszowego dobra szansa by sprawdzić swoją wartość rynkową i podpisać kontrakt w miejscu, gdzie potrzebny jest gracz na pozycji nr 5. Jak informuje Shams Charania z The Athletic, „Rakiety” dogadały rozstanie z Cousinsem już przed tygodniem. Szkoleniowiec ekipy z Houston chce postawić na small-ball, więc nie widzi tam miejsca dla wysokiego DeMarcusa.


Tej nocy Los Angeles Lakers rozwiązali umowę z Quinnem Cookiem i coraz więcej dziennikarzy zaczęło informować o tym, że „Jeziorowcy” robią miejsce właśnie dla Cousinsa. Ekipa ze Staples Center ma pod koszem do dyspozycji Marca Gasola oraz Montrezla Harrella, który nie wystąpił w ostatnim meczu przeciwko Washington Wizards. 


Cousins na pewno nie będzie narzekał na brak zainteresowania. Mówi się, że w gronie zainteresowanych są nie tylko Lakers, ale także Miami Heat czy Brooklyn Nets, którzy zdecydowanie mają braki pod koszem. 


Przed zwolnieniem "Boogie", który notował średnio 9,6 punktu i 7,6 zbiórki w 25 występach w barwach Rockets otrzymał gwarantowany kontrakt o wysokości 2,3 miliona dolarów do końca sezonu. O miejsce w składzie musiał rywalizować z Christianem Woodem, który jest jednym z kandydatów do nagrody dla gracza, który poczynił największy postęp.

Obserwuj nas w mediach społecznościowych

NBA
Otwórz stronę MVP na swoim
urządzeniu mobilnym i zapisz ją na pulpicie. Będziesz mieć dostęp do najnowszych artykułów w zasięgu ręki!
lifestyle
kadra
nba
biznes
za 3