Doncić bije kolejny rekord i zatrzymuje Westbrooka

AP Photo

Dallas Mavericks rozpoczynają kluczowy etap sezonu regularnego. Zespół Ricka Carlisle’a stara się zapewnić awans do play-offów bez konieczności gry w turnieju play-in. Potrzebuje więc zwycięstw.

Poprzedniej nocy Dallas Mavericks gościli na własnym parkiecie Washington Wizards. To zwiastowało interesujące starcie pomiędzy Russellem Westbrookiem i Luką Donciciem. Pierwsza runda należała do gospodarzy, którzy wyszli na 18-punktowe prowadzenie i byli na najlepszej drodze do łatwego zwycięstwa. Jednak po wyjściu z szatni na drugą połowę goście z DC wzięli się do pracy i zaczęli stratę odrabiać. W trakcie ostatnich 4,5 minuty ekipy czterokrotnie wymieniały się na prowadzeniu.

Na 26 sekund przed końcem punkty Bradleya Beala dały Wizards prowadzenie 124:122. Mavs mieli wystarczająco dużo czasu, mieli też ludzi gotowych do działania. Doncić w kluczowym momencie następnego posiadania dostrzegł dobrze ustawionego Doriana Finneya-Smitha i obsłużył go podaniem. Smith trafił pięć trójek, więc gwarantował jakość wykończenia tego posiadania. Luka w swojej decyzji się nie pomylił. Próba Finneya-Smitha przecięła siatkę na 9 sekund przed końcem i dała Mavs jednopunktowe prowadzenie.

Wizards próbowali jeszcze odpowiedzieć, jednak próba Beala okazała się nieskuteczna. W ten sposób Mavs wykorzystali ostatnie potknięcie Los Angeles Lakers i przesunęli się na 5. miejsce w tabeli zachodniej konferencji. Doncić zanotował na swoje konto 31 punktów, 12 zbiórek i 20 asyst (nowy rekord kariery). Finney-Smith zapewnił 22 punkty trafiając 6/9 3PT. Mavs grali bez kontuzjowanego Kristapsa Porzingisa (prawe kolano). Russell Westbrook odpowiedział 42 punktami, 10 zbiórkami i 9 asystami. 29 oczek Bradleya Beala.

Mavericks - Wizards 125:124