Doncić zagra przeciwko Polsce!

skroluj w dół
Źródło zdjęcia:
FIBA

Jeśli sądziliście, że Luka Doncić wróci na Słowenię i rozłoży wygodnie nogi w swoim domu, to nic z tych rzeczy. Gwiazda Dallas Mavericks ma zamiar pomóc reprezentacji narodowej, a to oznacza, że zagra w meczu przeciwko Polsce.


Luka Doncić ma za sobą kolejny sezon, w którym potwierdza, że jest absolutnie topowym graczem globu i jeszcze przez wiele lat będzie nam dostarczał dużo radości ze swojej gry. Mimo to play-offy zakończyły się dla niego i dla Dallas Mavericks kolejną gorzką lekcją. W meczu numer siedem Doncić i spółka musieli uznać wyższość Los Angeles Clippers. Luka w siedmiu meczach serii z LAC notował na swoje konto średnio 35,7 punktu, 7,9 zbiórki i 10,3 asysty trafiając 49% z gry i 40,8% z dystansu. Czy ma zamiar teraz odpocząć? Otóż nie…


- Nie planuję żadnych wakacji - przyznał.


Dlaczego? Ponieważ Luka chce pomóc reprezentacji Słowenii przy okazji turnieju kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich. To oznacza, że Doncić zagra w meczu z Polską! Na przełomie czerwca i lipca Polacy powalczą o awans na igrzyska olimpijskie. W Kownie najpierw zagrają z Angolą i Słowenią. Następnie przy ewentualnym awansie w półfinale spotkają się z kimś z trójki: Litwa, Wenezuela, Korea Południowa. Do Tokio poleci tylko zwycięzca imprezy. Doncić chce mieć pewność, że dał z siebie wszystko w walce o olimpijskie marzenia. 

Obserwuj nas w mediach społecznościowych

NBA
Otwórz stronę MVP na swoim
urządzeniu mobilnym i zapisz ją na pulpicie. Będziesz mieć dostęp do najnowszych artykułów w zasięgu ręki!
lifestyle
kadra
nba
biznes
pewniaczki