Draymond: Powinni głosować czy może zostać przywrócony do pracy

skroluj w dół
Źródło zdjęcia:
AP Photo

Draymond Green stwierdził, że NBA powinna głosować, aby ustalić, czy właściciel Phoenix Suns i Phoenix Mercury - Robert Sarver może zostać przywrócony do pracy po rocznym zawieszeniu.

- To dla mnie trochę zaskakujące, że wejdziemy do hali w przyszłym roku, Phoenix Suns wejdą do hali w przyszłym roku, a Sarver będzie siedział na linii bocznej jak gdyby nigdy nic. A my po prostu będziemy kontynuować grę. Proszę ligę, aby odbyło się głosowanie czy powinien zostać przywrócony do pracy – powiedział skrzydłowy.

NBA zawiesiła Sarvera na rok i ukarała go grzywną w wysokości 10 milionów dolarów 13 września za "niewłaściwe zachowanie w miejscu pracy i braki organizacyjne”. Trzy czwarte zarządu NBA musi głosować, aby usunąć właściciela, zgodnie z zasadami ligi.

Inni gracze również publicznie skrytykowali decyzję NBA o nie wymierzaniu mocniejszych kar. Chris Paul powiedział, że decyzja ligi "wypadła słabo", podczas gdy lider Los Angeles Lakers LeBron James powiedział, że NBA "zdecydowanie się pomyliła".

Krótko po tym jak liga ogłosiła zawieszenie Sarvera, komisarz Adam Silver powiedział, że firma prawnicza, która badała spraę właściciela Suns ustaliła, że używanie przez niego obelg "nie było motywowane animuszem rasowym."

Obserwuj nas w mediach społecznościowych

NBA
Otwórz stronę MVP na swoim
urządzeniu mobilnym i zapisz ją na pulpicie. Będziesz mieć dostęp do najnowszych artykułów w zasięgu ręki!
lifestyle
kadra
nba
biznes