Dwa zwycięstwa reprezentacji 3x3! Gramy w ćwierćfinale

skroluj w dół
Źródło zdjęcia:
FIBA.com

W Paryżu odbywają się Mistrzostwa Europy 3x3. Dla Polaków to kolejny turniej, na którym mogą zaskoczyć konkurencję i włączyć się do walki ze ścisłą europejską koszykówką. W dwóch pierwszych meczach odnieśli dwa zwycięstwa. 


Polacy polecieli do Francji w składzie Paweł Pawłowski, Szymon Rduch, Przemysław Zamojski oraz Łukasz Diduszko. Ten ostatni zastąpił Michael Hicksa. Rywalami kadry Polski 3x3 w fazie grupowej była Estonia oraz Słowenia. Pierwotnie oba mecze miały się odbyć w piątek, ale spotkanie ze Słowenią przeniesiono na sobotę. Znacznie większym wyzwaniem okazało się jednak starcie z Estończykami. 


Od początku do końca pierwszego meczu zespoły szły cios za cios. Przy stanie 15:15 wynik przełamał Zamojski. Run 4:0 Polaków pozwolił nam przypieczętować wygraną. Ostatecznie mecz skończył się wynikiem 20:18. W sobotę o godz. 17:00 zagraliśmy ze Słowenią, ale ta pozbawiona zawodnika rezerwowego nie stanowiła dla nas większego zagrożenia. Polacy pewnie wygrali 21:14 i awansowali do ćwierćfinału turnieju w Paryżu. 


To oznacza, że w niedzielę o godz. 17:00 zagramy o półfinał z reprezentacją Holandii. Nasza reprezentacja wygląda bardzo dobrze i wierzymy, że z Holendrami pokaże się z równie dobrej strony, co w meczach fazy grupowej. Transmisji powinniśmy spodziewać się TUTAJObserwuj nas w mediach społecznościowych

NBA
Otwórz stronę MVP na swoim
urządzeniu mobilnym i zapisz ją na pulpicie. Będziesz mieć dostęp do najnowszych artykułów w zasięgu ręki!
lifestyle
kadra
nba
biznes