Europa kończy granie

skroluj w dół
Źródło zdjęcia:

CSKA Moskwa i BC Valencia rok dłużej pocieszą się z mistrzowskich tytułów rozgrywek Euroligi i EuroCup. Władze Euroleague Commercial Assets spotkali się po raz czwarty od czasu zawieszenia sezonu i podjęli ,,najtrudniejszą decyzję w swojej 20-letniej historii".

Podczas gdy liga NBA robi wszystko, by wrócić, a gwiazdy głośno opowiadają się za powrotem rozgrywek, zawodnicy w Europie nie byli równie skorzy do poświęceń. Wczoraj koszykarski świat obiegła informacja, że kapitanowie drużyn jasno dali władzom rozgrywek do zrozumienia, że woleliby nie kontynuować walki o mistrzostwo Euroligi i EuroCup. Sytuacja jest tutaj oczywiście jeszcze bardziej skomplikowana, niż w NBA, są to bowiem rozgrywki z udziałem ekip z wielu krajów. Kontynuowanie gry wiązałoby się więc z dużo większym wyzwaniem logistycznym, niż w przypadku ligi amerykańskiej, która może pozwolić sobie na dokończenie sezonu w jednej-dwóch lokalizacjach.

oficjalnym oświadczeniu władze ECA napisały między innymi:

  • Zdrowie i bezpieczeństwo naszych zawodników, fanów, pracowników i lokalnym społeczności przez cały czas pozostawało naszym priorytetem.
  • To, w jakim stopniu koronawirus wpływa na różne europejskie regiony oznacza, że nie mamy pewności, iż każda drużyna będzie w stanie przygotować się do rozgrywek w takich samych warunkach.
  • Restrykcje dotyczące poruszania się w wielu krajach oznaczają, że niektóre zespoły miałyby duże problemy z przemieszczaniem się.
  • Skrócony obóz treningowy oznaczałby duże ryzyko kontuzji.

Jednocześnie ogłosiły, że, skoro sezon zostaje anulowany, za rok do walki o tytuł (kóra rozpocznie się 30 września i 1 października) przystąpią te same drużyny, a obecni mistrzowie pozostają w posiadaniu trofeum.

W finale ubiegłorocznych rozgrywek Euroligi ekipa CSKA Moskwa pokonała Anadolu Efes Istanbul 91-93 i zdobyła swój ósmy tytuł mistrzowski.

Obserwuj nas w mediach społecznościowych

NBA
Otwórz stronę MVP na swoim
urządzeniu mobilnym i zapisz ją na pulpicie. Będziesz mieć dostęp do najnowszych artykułów w zasięgu ręki!
lifestyle
kadra
nba
biznes
za 3