Europejczycy przejmują NBA! Gobert najlepszym obrońcą

skroluj w dół
Źródło zdjęcia:
AP Photo

Po Nikoli Jokiciu, kolejny europejski koszykarz otrzymał prestiżową nagrodę za sezon zasadniczy. Rudy Gobert został wybrany najlepszym obrońcą minionych rozgrywek, zdecydowanie wyprzedzając Bena Simmonsa.

Oczywistym było, że właśnie pomiędzy tą dwójką rozstrzygnie się walka o tytuł najlepszego defensora. Gobert zdobył aż 464 punkty, wyprzedzając o niemal 200 rozgrywającego Philadelphii 76ers. Trzecie miejsce w głosowaniu zajął Draymond Green, czwarte Bam Adebayo, a piąte Giannis Antetokounmpo. 


Gobert, który po tę statuetkę sięgnął trzeci raz w karierze, notował średnio 14,3 punktu, do czego dokładał 13,5 zbiórki oraz 2,7 bloku. Niemal przeciwko każdemu centrowi wyglądał świetnie. Mimo wszystko, mogłoby się wydawać, że nagroda powędruje do Simmonsa, który przeważa nad Gobertem przede wszystkim wszechstronnością. Z powodzeniem może bowiem kryć zarówno rozgrywających, jak i silnych skrzydłowych. 


Dominacja w pomalowanym jednak okazała się istotniejsza. Gobert, który jest też dwukrotnym uczestnikiem Meczu Gwiazd, ograniczył w sezonie zasadniczym rywali do trafienia zaledwie 41,9% rzutów spod kosza. 

Obserwuj nas w mediach społecznościowych

NBA
Otwórz stronę MVP na swoim
urządzeniu mobilnym i zapisz ją na pulpicie. Będziesz mieć dostęp do najnowszych artykułów w zasięgu ręki!
lifestyle
kadra
nba
biznes
pewniaczki