Fantastyczny powrót! LeBron daje Lakers wygraną

skroluj w dół
Źródło zdjęcia:
AP Photo

Nie możemy narzekać na emocje, jakie dostarczyła nam NBA w pierwszym dniu po restarcie rozgrywek 2019/2020. Najpierw Jazz, a następnie Lakers, którzy po raz kolejny dziękują za LeBrona Jamesa.


Ekipa Franka Vogela była już w naprawdę złym położeniu, gdy w trzeciej kwarcie Los Angeles Clippers wyszli na 11-punktowe prowadzenie po runie 26:5. To zespół Doca Riversa wyglądał na lepiej skoordynowany. Jednak, gdy grasz przeciwko drużynie LeBrona Jamesa, 11 punktów przewagi nie daje ci żadnego poczucia bezpieczeństwa. Los Angeles Lakers odpowiedzieli runem 36:14 i ekipy doprowadziły do bardzo emocjonującej końcówki. 


Dwa rzuty za trzy Paula George’a dały Clippers remis 101:101 na 12,8 sekundy przed końcem spotkania. Było jasne, że akcja albo przejdzie przez LBJ-a, albo zostanie przez niego zakończona. James zdecydował się na rzut z półdystansu. Próba okazała się nieskuteczna, ale doświadczenie nauczyło LeBrona, by podążać za rzutem. Lider Lakers złapał piłkę, która odbiła się od obręczy i ponownie skierował ją do kosza dając Jeziorowcom prowadzenie 103:101. 

Czytaj także: Zbyt duża presja na Zionie?!


Clippers mieli wystarczająco dużo czasu na odpowiedź. Będąc w dobrym strzeleckim rytmie PG13, postanowił wziąć ciężar ostatniego rzutu na siebie. Jego próba za trzy koniec końców okazała się nieskuteczna i Clippers obeszli się smakiem tego zwycięstwa. Porażka ekipy Riversa oznacza, że spadają 6,5 meczu w tabeli za Lakers. Do rozegrania została siedem meczów, więc drużyna Jamesa jest już niemal pewna zachowania 1. miejsca w tabeli zachodu. 


Lakers wygrali pomimo tego, że w całym meczu rzucali tylko 39% z gry. Najlepiej punktującym graczem był Anthony Davis z dorobkiem 34 punktów, 8 zbiórek oraz 4 asyst. Wysoki stanowił klasę samą dla siebie. Kolejnych 16 oczek, 11 zbiórek i 7 asyst zapewnił od siebie szukający odpowiedniego rytmu James. Po stronie LAC wyróżniali się PG13 z 30 oczkami, 5 zbiórkami, 3 asystami i 3 przechwytami oraz Kawhi Leonard, który zanotował 28 oczek, 3 zbiórki i 4 asysty. 


Obserwuj nas w mediach społecznościowych

NBA
Otwórz stronę MVP na swoim
urządzeniu mobilnym i zapisz ją na pulpicie. Będziesz mieć dostęp do najnowszych artykułów w zasięgu ręki!
lifestyle
kadra
nba
biznes
za 3