Gdy Duncan bezlitośnie wkręcił Popovicha…

skroluj w dół
Źródło zdjęcia:
Bill Streicher-USA TODAY Sports

Tim Duncan został zapamiętany jako koszykarski stoik. Wielki profesjonalista, który zawsze stawiał drużynę na pierwszym miejscu. To jednak nie do końca tak, że Duncan był smutasem i nie potrafił żartować…


Był bowiem pewien moment w karierze legendy San Antonio Spurs, gdy pojawiły się doniesienia o jego kontrakcie z Orlando Magic. Spurs naprawdę mogli stracić swojego lidera i Gregg Popovich miał uzasadnione powody do obaw. Koniec końców do przenosin nie doszło, ale Tim Duncan postanowił wykorzystać tę sytuację, by wkręcić swojego trenera. Gregg Popovich opowiedział tę historię przy okazji ceremonii zastrzeżenia numeru “The Big Fundamental”.

Czytaj także: Co musi się stać, by Bronny zagrał z Jamesem


Co ciekawe - Timmy miał nie podpisać z Magic umowy, ponieważ Doc Rivers nie pozwolił zabrać mu rodziny do samolotu. Pop rozmyślał już o tym, co zrobią Spurs, gdy faktycznie stracą Duncana. Zatem szkoleniowiec był naprawdę gotowy na taki scenariusz. Jego zawodnik nie był szczególnie wyrafinowanym “pranksterem”, ale biorąc pod uwagę okoliczności, mógł wkręcić swojego szkoleniowca w bardzo łatwy sposób. 


- Wszyscy pamiętają te rozmowy o jego przenosinach do Orlando - zaczyna Popovich. - Naprawdę dobrze to rozegrał. Myślał o tym, że będzie miał łódź, będzie robił to i tamto. Ale my przecież mamy rzekę San Antonio! Mamy też łodzie! Siedziałem do 1:00, 2:00 w nocy rozmyślając, co się stanie z drużyną. Przeszedłem przez niego przez piekło, ale w końcu podjął decyzję. To prawdziwa historia, nie możecie jej zaprzeczyć. Przyjechał do mnie pewnego dnia i od razu na wejściu mówi “Pop muszę być z Tobą szczery, przenoszę się do Orlando”. Stał przede mną przez 5/6 sekund, a mnie zamurowało. Potem nagle mówi mi, że to żart. Nie pamiętam, ale chyba wskoczyłem mu na ręce… - dodaje Pop. 


Zobaczcie całą ceremonię, takie rzeczy ogląda się z ogromną przyjemnością. Prawdziwy wyciskacz łez, gdy wysłuchacie przemowę Gregga Popovicha. 


Obserwuj nas w mediach społecznościowych

NBA
Otwórz stronę MVP na swoim
urządzeniu mobilnym i zapisz ją na pulpicie. Będziesz mieć dostęp do najnowszych artykułów w zasięgu ręki!
lifestyle
kadra
nba
biznes
za 3