Golden State Warriors tracą kluczowego gracza!

skroluj w dół
Źródło zdjęcia:
AP Photo

Zdobycie drugiego mistrzostwa z rzędu przez Golden State Warriors może się okazać bardzo trudne do wykonania. Zespół Steve’a Kerra traci bowiem czołowego obrońcę - Gary’ego Paytona II.

29-letni obwodowy jest bardzo bliski związania się umową z Portland Trail Blazers. Umowa miałaby obowiązywać na trzy sezony, a na konto Gary’ego miałoby wpłynąć 28 milionów dolarów. To bardzo zastanawiające, bowiem mówiło się, że Warriors są w stanie zaoferować mu około 10 milionów dolarów za sezon gry.


Payton reprezentował barwy Golden State Warriors w dwóch ostatnich sezonach. To właśnie Steve Kerr wyciągnął do niego pomocną dłoń i sięgnął po niego z G-League. W 71 meczach w sezonie 2021/22, obrońca notował solidne 7,1 punktu, 3,5 zbiórki oraz 1,4 przechwytu. Wspólnie z Andrew Wigginsem był najlepszym obrońcą drużyny na pozycjach 1-3.


Mimo kontuzji, jakiej Payton nabawił się w Play-Offach - wrócił na finały i zagrał rewelacyjne zawody przeciwko Boston Celtics. Warriors bardzo liczyli na to, że współpraca będzie trwać nadal. Ba, sam Stephen Curry po jednym z meczów sezonu zasadniczego przyznał, że nie wyobraża sobie sytuacji, w której będzie musiał się mierzyć przeciwko Paytonowi.


Znając przykład Kenny’ego Atkinsona (asystenta Steve'a Kerra), który był dogadany z Michaelem Jordanem na trenowanie Charlotte Hornets, ale ostatecznie pozostał w sztabie szkoleniowym Warriors, można stwierdzić, że dopóki umowa nie zostanie podpisana - GSW powalczą jeszcze o Paytona II. Wątpliwe jednak, by ten nie podpisał umowy z Portland Trail Blazers, gdzie może otrzymać znacznie więcej minut. 

Obserwuj nas w mediach społecznościowych

NBA
Otwórz stronę MVP na swoim
urządzeniu mobilnym i zapisz ją na pulpicie. Będziesz mieć dostęp do najnowszych artykułów w zasięgu ręki!
lifestyle
kadra
nba
biznes