Gwiazda opuści Dallas? Warriors wykazują zainteresowanie!

skroluj w dół
Źródło zdjęcia:
AP Photo

Dallas Mavericks słabo zaczęli sezon, a Mark Cuban dobrze wie, że z obecnym składem nawet o grę w Play-Offach może być ciężko. Dlatego jest gotowy na ewentualne transfery.

Zawodnikiem, który może opuścić Teksas jest Kristaps Porzingis. Łotysz nie ma wielkiego wsparcia pod koszem, dlatego też rywale sporo go podwajają, przez co jego skuteczność i efektowność jest znacznie niższa, aniżeli przed kontuzją. O potencjalnym transferze poinformował Jake Fischer z Bleacher Report, który przyznał, że zespół Marka Cubana zaczął sondować rynek i sprawdzać ile może otrzymać za Porzingisa, który w Mavericks rozgrywa swój drugi sezon. Wcześniej Łotysz miał okazję rozegrać 186 spotkań w barwach New York Knicks.


Wydaje się, że Donny Nelson przestał wierzyć, iż Kristaps to dobra opcja na drugiego najważniejszego zawodnika w zespole. To ciekawe, bowiem przed kontuzją, podczas Play-Offów w bańce Łotysz notował średnio 30 punktów, do których dokładał 9 zbiórek. W tym sezonie 25-latek zapisuje średnio 20,5 punktu, 8,2 zbiórki oraz 1,6 bloku. Ze względu na kontuzję zagrał jednak tylko 17 meczów, w których spędzał na parkiecie średnio 30 minut.


Ian Beagley z kolei poinformował, że Mavericks skontrowali się z Golden State Warriors, którzy wstępnie są chętni do podjęcia ewentualnych rozmów na temat wymiany. Zanim jednak miałoby do niej dojść, Mavs chcieliby sprawdzić, jak Porzingis spisywałby się na parkiecie z klasowym centrem. Właśnie dlatego są w grze o Andre Drummonda z Cleveland Cavaliers.

Obecnie Mavericks z 14 zwycięstwami i 15 przegranymi są dziewiątym zespołem na Zachodzie. W ostatnich 10 meczach odnieśli 6 zwycięstw.

Obserwuj nas w mediach społecznościowych

NBA
Otwórz stronę MVP na swoim
urządzeniu mobilnym i zapisz ją na pulpicie. Będziesz mieć dostęp do najnowszych artykułów w zasięgu ręki!
lifestyle
kadra
nba
biznes
za 3