Hawks tracą perspektywicznego centra

skroluj w dół
Źródło zdjęcia:
AP Photo

Onyeka Okongwu czeka dłuższa przerwa od koszykówki. 20-latek ma za sobą pierwszy sezon na parkietach NBA, który może zaliczyć do udanych. Niestety kontuzja, której nabawił się w maju wykluczy go z gry na co najmniej kilka miesięcy.

Szósty wybór draftu z 2020 roku w ostatnim sezonie zapisywał na swoim koncie średnio 4,6 punktu oraz 3,3 zbiórki. Na parkiecie spędzał średnio 12 minut, dostając szansę w trakcie odpoczynku Clinta Capeli. Młody podkoszowy był solidnym zmiennikiem, przez co Hawks wiązali z nim naprawdę spore nadzieje. 


Teraz Okongwu jest po operacji prawego ramienia, która wyklucza go z treningów na co najmniej pół roku. Zespoły wrócą do treningów 28 września i do 19 października będą przygotować się do startu kolejnej kampanii NBA. Sezon ma zakończyć się w czerwcu.


Kontuzja 20-latka sprawia, że ten niemal na pewno nie wystąpi już w żadnym meczu w 2020 roku. Przewiduje się jego powrót do treningów w okolicach połowy stycznia. To bardzo spora strata dla Hawks, którzy byli jedną z rewelacji Play-Offów. Z narracji szkoleniowca ekipy z Atlanty wynika, że Okongwu w kolejnych rozgrywkach miał otrzymać jeszcze więcej minut. 


Obserwuj nas w mediach społecznościowych

NBA
Otwórz stronę MVP na swoim
urządzeniu mobilnym i zapisz ją na pulpicie. Będziesz mieć dostęp do najnowszych artykułów w zasięgu ręki!
lifestyle
kadra
nba
biznes
pewniaczki