Historyczna decyzja Blazers?

skroluj w dół
Źródło zdjęcia:
AP Photo

Albo to kurtuazja, albo faktyczne zainteresowanie. Otóż wśród dwójki finalistów na stanowisko pierwszego trenera Portland Trail Blazers jest Becky Hammon z ławki Gregga Popovicha. 


Portland Trail Blazers po zakończeniu play-offów na pierwszej rundzie play-offów, postanowili pożegnać się z trenerem Terrym Stottsem. Trwają więc poszukiwania nowego head-coacha i wśród finalistów są Chauncey Billups oraz Becky Hammon, jak podają źródła blisko powiązane z drużyną. Hammon w takiej sytuacji znalazła się po raz pierwszy. Była już na wielu rozmowach, ale nigdy nie znalazła się w gronie głównych kandydatów do objęcia stanowiska. 

ZAPRASZAMY NA FEJSOWĄ GRUPĘ MVP X PEWNIACZKI. TAM CODZIENNIE NA TEMAT KOSZYKÓWKI NBA, A TAKŻE CIEKAWE KURSY NA TO, CO MOŻE SIĘ WYDARZYĆ. BRAKUJE TYLKO CIEBIE.


Ostatnie siedem lat spędziła na ławce trenerskiej San Antonio Spurs, będąc ogromnym wsparciem dla Gregga Popovicha. Ten nie ma cienia wątpliwości, że Hammon doskonale sobie poradzi z zadaniem, jeśli dostanie szansę na poprowadzenie zespołu. Byłby to rzecz jasna pierwszy taki przypadek w historii NBA. Dotąd generalni menedżerowie podchodzili do jej zatrudnienia bardzo asekuracyjnie. Neil Olshey postanowił zaprosić ją na drugą rozmowę i to interesujący rozwój wydarzeń. 


Jej rywalem w walce o posadę pierwszego trenera jest były gracz NBA - generał m.in. Denver Nuggets oraz Detroit Pistons, mistrz NBA z 2004 roku. W opinii wielu Billups jest gotowy samodzielnie poprowadzić drużynę NBA. Na razie jest w trakcie walki o mistrzostwo NBA z Los Angeles Clippers w charakterze asystenta Tyronna Lue. Niewykluczone, że ostateczną decyzję Portland Trail Blazers poznamy lada dzień. Wiele do powiedzenia ma w tej kwestii Lillard.

Obserwuj nas w mediach społecznościowych

NBA
Otwórz stronę MVP na swoim
urządzeniu mobilnym i zapisz ją na pulpicie. Będziesz mieć dostęp do najnowszych artykułów w zasięgu ręki!
lifestyle
kadra
nba
biznes
pewniaczki