Historyczna noc Hardena. Co za mecz!

AP Photo

James Harden bardzo szybko zaaklimatyzował się do swojej nowej przestrzeni, a Brooklyn Nets są bardzo często zmuszeni do korzystania z jego talentu po to, by stworzyć przewagę. Wszystko zatem działa tak, jak powinno.

Poprzedniej nocy Brooklyn Nets grali na wyjeździe z San Antonio Spurs. Zespoły potrzebowały dogrywki, by rozstrzygnąć rywalizację. Uratował ją dla gospodarzy Dejounte Murray, który przy stanie 108:106 dla rywala zebrał piłkę po pudle Kyriego Irvinga i trafił na remis równo z syreną. Jednak w dodatkowym czasie gry Nets nie pozostawili już cienia wątpliwości. Po dwóch minutach goście prowadzili różnicą 6 oczek. Na minutę przed końcem Harden trafił trójkę, która przypieczętował zwycięstwo ekipy z Brooklynu.

Dla Jamesa była to absolutnie wyjątkowa noc. Skończył z triple-double 30 punktów (12/23 FG, 3/7 3PT), 14 zbiórek i 15 asyst. Jest pierwszym graczem w historii NBA, który notując takie liczby nie popełnił żadnej straty. Przynajmniej od sezonu 1977/1978, bo to wtedy zaczęto zapisywać zawodnikom indywidualne straty. Odkąd były MVP dołączył do drużyny z Nowego Jorku, ta notuje bilans 16-7. Co jeszcze ciekawsze - Nets przerwali 17-meczową serię porażek przeciwko Spurs w AT&T Center. Ostatni raz mecz sezonu regularnego wygrali tam w... styczniu 2002 roku!

Zatem wielka noc dla Nets. Poza Hardenem wyróżniali się Kyrie Irving z dorobkiem 27 punktów, 6 zbiórek oraz 7 asyst, a także Bruce Brown, który korzysta na nieobecności Kevina Duranta. Dołożył od siebie 23 oczka i 3 zbiórki. Po stronie gospodarzy najlepiej wyglądał DeMar DeRozan notując 22 punkty, 6 zbiórek i 11 asyst. Po 19 oczek zapewnili Dejounte Murray i Lonnie Walker. Ekipa z Teksasu nadal czeka na powrót takich graczy jak Rudy Gay, Keldon Johnson, Derrick White, Devin Vassell oraz Quinndary Weatherspoon. Wszyscy są wyłączeni z powodu protokołu COVID-19.

Spurs - Nets 113:124 OT