Ime Udoka zawieszony na cały sezon!

skroluj w dół
Źródło zdjęcia:
AP Photo

Tego się nie spodziewaliśmy. Ime Udoka został zawieszony przez Boston Celtics na cały sezon 2022/23! Obowiązki pierwszego trenera przejmie tymczasowo jego dotychczasowy asystent - Joe Mazzulla. 

Skandal obyczajowy w Bostonie. Do Brada Stevensa dotarła informacja o tym, że trener Ime Udoka zawiązał intymną relację z jedną z pracownic, czym złamał regulamin. W efekcie zespół zawiesił szkoleniowca na cały sezon 2022/23! To pierwsza taka decyzja w historii NBA. Panuje przekonanie, że związek Udoki z pracownicą był za obopólną zgodą i nie doszło do niczego niestosownego, mimo to w Bostonie podjęli decyzję o odsunięciu Udoki aż na rok! Ten w poprzednim sezonie zaprowadził C’s do wielkiego finału. 

W kuluarach mówi się, że decyzja ma zabezpieczyć Celtics przed ewentualnym pozwem ze strony pracownicy. Tak  czy inaczej bardzo trudno zrozumieć wymiar tej kary, skoro nie doszło do niczego, co stawiałoby Udokę w złym świetle. Zapewne sam się nie spodziewał, że za złamanie regulaminu grozi mu aż taka kara. Udoka będzie zatem poza drużyną przez kolejny rok i jego obowiązki przejmie Joe Mazzulla. Nie wiadomo na ten moment, czy Udoka ostatecznie wróci na ławkę szkoleniową zespołu z Bean-Town. 

- Chciałem przeprosić naszych zawodników, kibiców i cały Klub oraz moją rodzinę, że ich zawiodłem - napisał Udoka. - Przepraszam, że postawiłem zespół w tak trudnej sytuacji. Zaakceptowałem decyzję Celtics. Z szacunku do wszystkich zaangażowanych, nie chcę więcej tej sprawy komentować - dodał szkoleniowiec drużyny. 

Rok temu Gersson Rosas został zwolniony z Minnesoty Timberwolves za podobną relację z jedną z pracownic. W jego przypadku było to argumentowane faktem, że był w związku małżeńskim i dopuścił się zdrady, co nie odpowiadało wartościom, za jakimi stoi Klub. Udoka oficjalnie pozostaje kawalerem, choć mówi się, że łączyła go relacja z aktorką Nią Long. Niewykluczone, że za tą historia kryje się coś więcej, ale Celtics postanowili nie mówić nam o wszystkim. Postawili zespół i 34-letniego Mazzullę w trudnej sytuacji. 

Obserwuj nas w mediach społecznościowych

NBA
Otwórz stronę MVP na swoim
urządzeniu mobilnym i zapisz ją na pulpicie. Będziesz mieć dostęp do najnowszych artykułów w zasięgu ręki!
lifestyle
kadra
nba
biznes