Imponująca dojrzałość Heat, Celtics pod ścianą

Getty Images

W serii finału wschodniej konferencji jest już 2-0 dla drużyny Erika Spoelstry. W drugim starciu Miami Heat  przegrywali już różnicą 17 punktów i czekała ich długa podróż. W Bostonie coraz gorsze nastroje.

W drugiej kwarcie przewaga Boston Celtics sięgnęłą 17 punktów. Schodząc do szatni ekipa z Bean-City miała 13 oczek zapasu. Grali konsekwentnie i znajdowali sposób na defensywę Miami Heat. Jednak poprawki, które wprowadził Erik Spoelstra w przerwie meczu, okazały się dla rywala zabójcze. Szkoleniowiec drużyny z Florydy raz jeszcze potwierdził swój wielki kunszt, a jego zawodnicy całkowicie mu zaufali, co poskutkowało drugim zwycięstwem w serii.

Na 15 sekund przed końcem meczu Jaylen Brown spudłował rzut za trzy, który mógł dać Celtics remis i niewykluczone, że doprowadziłby do kolejnej dogrywki. Koniec końców Jimmy Butler stanął na linii rzutów wolnych i przypieczętował wygraną swojej drużyny, gdy na zegarze zostało 7 sekund (106:101). Celtics bez cienia wątpliwości mogą sobie pluć w brodę, ponieważ po raz kolejny trwonią przewagę w tak kluczowym momencie. Teraz piłeczka jest po stronie Brada Stevensa.

Po meczu z szatni C’s dochodziły głośne krzyki, jednak w rozmowie z dziennikarzami kolejni gracze podkreślali, że to w zasadzie nic takiego, trochę pomeczowej frustracji, która się wylała. Zostali przez Heat postawieni w bardzo trudnej sytuacji i ciekawie będzie się przekonać, czy są gotowi na to, by już teraz podnieść się z takich tarapatów. Dla ekipy z Bostonu 23 punkty Kemby Walkera i po 21 oczek zapewnili od siebie Jayson Tatum i Jaylen Brown.

W obozie z Miami bardzo dobry mecz pierwszej piątki. 25 oczek i 5 asyst będącego w znakomitej formie Gorana Dragicia. 21 oczek, 10 zbiórek i 4 asysty Bama Adebayo, który dawał jakość po obu stronach parkietu. 18 oczek i 6/12 za trzy Duncana Robinsona. Gdy trenerem Heat jest Spo, zespół jedenaście razy wychodził w serii na prowadzenie 2-0. Ani razu w tej sytuacji nie przegrał.