Irving “oddany posłudze Bogu”. Wielka zmiana w życiu

skroluj w dół
Źródło zdjęcia:
Nets

Kilka tygodni temu dowiedzieliśmy się, że Kyrie Irving wybrał dla siebie nową drogą. Zawodnik Brooklyn Nets obwieścił, że przeszedł na Islam. Teraz postanowił o tym opowiedzieć trochę więcej. 


Absolutnie nie możemy w żaden sposób kwestionować decyzji zawodnika Brooklyn Nets. Nie zmienia to faktu, że chcielibyśmy poznać stojące za jego przejściem na Islam motywy. Po wygranej swojego zespołu z Boston Celtics, rozgrywający spotkał się z przedstawicielami mediów i przy okazji odpowiedział na pytania związane z ostatnią, znaczącą zmianą w jego życiu. Tym bardziej, że Irving bardzo poważnie potraktował Ramadan. 


Zobacz także: Nets znów “jedynką” wschodu


- Staram się być oddany mojej posłudze Bogu, Allahowi - mówi Irving. - Postępuje zgodnie ze wskazówkami. Cieszę się, że jestem częścią mojej społeczności i robię co do mnie należy. Post jest częścią mojego oddania. Naprawdę cieszę się, że biorę w tym udział - dodaje. 


13 kwietnia Irving nie zagrał w meczu z Minnesotą Timberowolves - dzień po rozpoczęciu Ramadanu. Teraz możemy z dużą śmiałością przypuszczać, że “powody osobiste”, które wykluczyły go z gry, dotyczyły początku postu. Od tego momentu Irving grał już regularnie i wielokrotnie prowadził Nets do wygranej. Przeciwko Celtics zanotował niemalże triple-double, a jego zespół wrócił na 1. miejsce w tabeli wschodu. 


Obserwuj nas w mediach społecznościowych

NBA
Otwórz stronę MVP na swoim
urządzeniu mobilnym i zapisz ją na pulpicie. Będziesz mieć dostęp do najnowszych artykułów w zasięgu ręki!
lifestyle
kadra
nba
biznes
pewniaczki