Jak skłonić koszykarza do gry? Pieniędzmi

skroluj w dół
Źródło zdjęcia:
AP Photo

To najprostsza droga. NBA jest gotowa zainwestować w turniej, który miałby się odbyć w trakcie sezonu, by w ten sposób przekonać zawodników, że warto poświęcić się dla dodatkowej rywalizacji. 


Temat turnieju przewija się już od kilku lat. Najpierw, przy okazji gry w bańce, liga wprowadziła play-in, które zostało dobrze przyjęte przez kibiców. Teraz komisarz Adam Silver chce postawić kolejny krok i zorganizować turniej w trakcie trwania sezonu regularnego, swego rodzaju “rozgrywki pucharowe”. Inspirację stanowią w tym wypadku europejskie ligi piłkarskie, w których również walka podzielona jest na ligę i puchar. 


Zobacz także: Sato wyjaśnił amerykańskie media?


NBA może mieć jednak problem do nakłonienia graczy, by zgodzili się na dodatkowe obciążenie w ramach rozgrywek, dlatego przygotowuje argumenty, m.in. w postaci konkretnej nagrody. Według ostatnich informacji Shamsa Charanii - zawodnicy zespołu, który odniesie w turnieju zwycięstwo, otrzymają na swoje konta dodatkowy milion dolarów nagrody. Pomysł został poruszony w trakcie obrad specjalnej komisji, która zajmuje się “rywalizacją”.


Liga wierzy, że to przekona do walki zwłaszcza tych graczy, którzy grają na niskich kontraktach i dodatkowy milion może być dla nich wystarczającą motywacją, by w trakcie turnieju wypruwać sobie żyły dla swojego zespołu. Zupełnie inaczej taką rywalizację potraktowaliby gracze, którzy zarabiają kilkanaście lub kilkadziesiąt milionów dolarów. To propozycja kontrowersyjna, ale liga stara się utrzymać zainteresowanie produktem. 

Obserwuj nas w mediach społecznościowych

NBA
Otwórz stronę MVP na swoim
urządzeniu mobilnym i zapisz ją na pulpicie. Będziesz mieć dostęp do najnowszych artykułów w zasięgu ręki!
lifestyle
kadra
nba
biznes
pewniaczki