“Jeśli będę jak Batum, wracam do Grecji”

skroluj w dół
Źródło zdjęcia:
AP Photo

Giannis Antetokounmpo podczas tych ośmiu lat spędzonych w Milwaukee, nawiązał wiele silnych relacji, m.in. z Josh Oppenheimer - asystentem w sztabie trenera Mike’a Budenholzera. 


Oppenheimer był jednym z tych, którzy mieli zadbać o dalszy rozwój Giannisa Antetokounmpo. Musimy pamiętać, że Grek ma 26 lat, więc dopiero wkracza w najlepszy okres swojej kariery. Do tej pory cały czas kontynuował swój rozwój. Zna już wszystkie swoje ograniczenia i wszystkie mocne strony. To właśnie Oppenheimer pomagał mu je odkryć. Panowie kilka lat temu mieli ciekawą konwersację, która wiele na temat samego Antetokounmpo trenerowi powiedziała. Miała ona miejsce kilka lat temu, gdy panowie wspólnie oglądali rozgrzewkę Nicolasa Batuma.


Zobacz także: LBJ już rekrutuje


- Widzisz Batuma? - spytał Oppenheimer. - Jeśli będziesz ciężko pracował, pewnego dnia możesz być podobnym typem zawodnika co Nic Batum - dodał. - Trenerzy - odparł Giannis. - Jeśli będę kiedyś jak Nic Batum, to wracam do Grecji… 


Batum grał wówczas bardzo dobry sezon i był postrzegany jako All-Star. Giannis nadal był wielką zagadką i w Milwaukee nie wiedzieli, czy kiedykolwiek wyrośnie na lidera rotacji. Zawsze miał jednak ogromne przekonanie we własne możliwości. Czytając takie anegdoty, z niecierpliwością czeka się na książkę opowiadającą o tym wyjątkowo skomplikowanym życiu Giannisa sprzed jego kariery w najlepszej lidze świata. Grek stał się dla wielu ogromną inspiracją. 


Obserwuj nas w mediach społecznościowych

NBA
Otwórz stronę MVP na swoim
urządzeniu mobilnym i zapisz ją na pulpicie. Będziesz mieć dostęp do najnowszych artykułów w zasięgu ręki!
lifestyle
kadra
nba
biznes