John Wall nowym liderem Houston Rockets?!

skroluj w dół
Źródło zdjęcia:
Elsa/Getty Images

A co gdyby tak… W Houston nie przestają pracować nad transferami dla Russella Westbrooka i Jamesa Hardena. Spadło na nich niewdzięczne zadanie, ale nic na to nie poradzą. 


Wśród kolejnych propozycji pojawiła się ta z Washington Wizards. Według informacji kilku źródeł, ekipa ze stolicy Stanów Zjednoczonych rozpoczęła z Houston Rockets rozmowy na temat wymiany Johna Walla za Russella Westbrooka. Temu pierwszemu rzekomo nie podoba się narastająca wokół Wizards narracja, że to “zespół Bradleya Beala”. Wall wkrótce wróci do gry po bardzo długiej przerwie spowodowanej rehabilitacją zerwanego ścięgna Achillesa.


Dotąd Wizards zapowiadali, że chcą dać kolejną szansę duetowi Wall - Beal. Nadarzyła się jednak okazja, by zmienić nieco krajobraz wokół siebie i spróbować nowego połączenia gwiazd. Na razie Rockets są rzekomo nieusatysfakcjonowani tym, co mieliby dostać w zamian. Niewykluczone, że powodzenie tego transferu zależy przede wszystkim od gotowości Wizards do wysłania razem z Wallem kilku wyborów w drafcie. Wszystko zależy od tego, jak wiele Tommy Sheppard - GM Wizards, będzie gotów poświęcić. 


Zobacz także: Harden odrzucił 50 milionów rocznie!


W kontrakcie Walla są 134 miliony dolarów rozłożone na kolejne trzy lata. Ostatni rok jest opcją zawodnika. Rockets nie musieliby się zatem obawiać, że straciliby gracza zaraz po jego transferze. W rzeczywistości bez Westbrooka i Hardena, który także oczekuje na transfer, Wall przejąłby rolę lidera przebudowujących się Houston Rockets. Kibice drużyny z H-Town byliby jednak mocno zaniepokojeni perspektywą na przyszłość, gdyż na ten moment trudno powiedzieć, w jakiej Wall będzie formie po uporaniu się z urazem. 


Rozmowy tak czy inaczej trwają. Westbrookiem cały czas zainteresowani są Charlotte Hornets oraz New York Knicks. W kuluarach mówi się, że Rockets nie czują na sobie presji i jeśli będą musieli rozpocząć sezon z Westbrookiem i Hardenem w rotacji, to niech tak będzie… 

Obserwuj nas w mediach społecznościowych

NBA
Otwórz stronę MVP na swoim
urządzeniu mobilnym i zapisz ją na pulpicie. Będziesz mieć dostęp do najnowszych artykułów w zasięgu ręki!
lifestyle
kadra
nba
biznes
za 3