Jordan był bliski gry w Estudiantes Madryt?!

skroluj w dół
Źródło zdjęcia:
AS

Ciekawe doniesienia przedstawił litewski dziennikarz - Donatas Urbonas. Przypomniał artykuł sprzed lat, w którym pojawiła się historia o tym, jak Michael Jordan podczas lockoutu w 1998 roku był bliski przenosin do drużyny z Madrytu. 


Wszystko miało się jednak odbyć na specjalnych zasadach. 21 lat temu napisała o tym hiszpańska gazeta “Gigantes”. Zaraz po zakończeniu rozgrywek zakończonych szóstym mistrzostwem Chicago Bulls, w lidze rozpoczął się lockout. Michael Jordan nie wiedział wówczas, co zrobi. Szanse na powrót do gry dla Byków były bardzo małe. Pojawiły się jednak doniesienia, że połączy swoją pasję do gry w kosza z pasją do gry w golfa. Miała mu to umożliwić gra w Madrycie. 


Zobacz także: Polacy już w Tokio!


Tamtejszy Estudiantes rzekomo przedstawił Jordanowi propozycję kontraktu. Jednak MJ chciał, by wszystko odbyło się na jego - dość nietypowych - zasadach. Estudiantes miał zaproponować Jordanowi 12 milionów dolarów za cztery miesiące gry w hiszpańskiej ACB. Co ciekawe, w kontrakcie był również zapis o prywatnych lekcjach golfa z Severiano Ballesterosem - legendą tego sportu w Hiszpanii. MJ miał od poniedziałku do piątku grać w golfa, a w weekendy zakładać trykot Estudiantes. 


Rzekomo strony były bardzo bliskie podpisania kontraktu. Wkrótce jednak dobiegł końca lockout, a Jordan ogłosił ponowne przejście na emeryturę. Rok później wrócił do NBA jako częściowy właściciel Washington Wizards. Resztę historii znacie. Zatem rozdział pod tytułem “Estudiantes” nigdy się ostatecznie nie wydarzył, a szkoda, bo byłby bez wątpienia interesującym epizodem i mógłby znacząco wpłynąć na popularność koszykówki nie tylko w Hiszpanii, ale w całej Europie.

Obserwuj nas w mediach społecznościowych

NBA
Otwórz stronę MVP na swoim
urządzeniu mobilnym i zapisz ją na pulpicie. Będziesz mieć dostęp do najnowszych artykułów w zasięgu ręki!
lifestyle
kadra
nba
biznes
pewniaczki