JR Smith rozpoczyna golfową karierę

skroluj w dół
Źródło zdjęcia:
GOLF.com

Już w poniedziałek rozpoczynają się zawody Phoenix Invitational, w których zadebiutuje JR Smith. Były dwukrotny mistrz najlepszej ligi świata rozpoczął swoją golfową karierę w lidze akademickiej. 

Jeszcze przed rozpoczęciem kariery w NBA trenerzy mówili J.R. Smithowi, że na pewnym etapie musi dokończyć edukację, by mieć w swoim życiu zabezpieczenie. Zawodnik przeczekał kilkanaście lat próbując ułożyć sobie życie w najlepszej lidze świata. Nie może narzekać, bo zdobył po drodze dwa mistrzostwa NBA. Teraz uznał, że najwyższy czas, by dokończyć swoją edukację i rozpoczął nauki humanistyczne na North Carolina A&T State University.


Smith przyznał, że do przemyślenia kwestii swojej edukacji zmusiła go wycieczka na Dominikanę razem z Rayem Allenem. Do rozpoczęcia nauki namawiał go także Chris Paul. Natomiast golf Smith ceni w głównej mierze za to, że nie musi się martwić tym, iż w kluczowej akcji walki o mistrzostwo nie poda piłki do lepiej ustawionego kolegi. Nowy etap w jego życiu potraktował bardzo poważnie, bo by móc się spokojnie edukować, przeprowadził całą swoją rodzinę do nowego domu.


JR rozegrał w swojej karierze 977 meczów w najlepszej lidze świata. Podczas swojej kariery reprezentował barwy New Orleans Hornets, Denver Nuggets, New York Knicks, Cleveland Cavaliers oraz Los Angeles Lakers. W 977 meczach notował średnio 12,4 punktu, 3,1 zbiórki oraz 2,1 asysty. 

Obserwuj nas w mediach społecznościowych

NBA
Otwórz stronę MVP na swoim
urządzeniu mobilnym i zapisz ją na pulpicie. Będziesz mieć dostęp do najnowszych artykułów w zasięgu ręki!
lifestyle
kadra
nba
biznes
pewniaczki