Kawhi czy LeBron? Kto lepszym liderem?

skroluj w dół
Źródło zdjęcia:
Harry How/Getty Images

Jeśli było Ci dane grać w jednej drużynie z LeBronem, lub Kawhim, możesz nazywać się szczęściarzem. Danny Green grał z jednym i z drugim i to w 4 różnych zespołach.

Prawdę mówiąc, tylko w 1 z 11 sezonów swojej kariery Green nie miał obok siebie kogoś z tej dwójki. Były to rozgrywki 10/11, pierwsze w barwach San Antonio, w których Danny rozegrał tylko 8 spotkań.

Poza tym - debiutancki sezon 09/10 w Cleveland u boku LeBrona, lata 2011-18 w San Antonio razem z Leonardem, a potem, odpowiednio po roku, przenosiny razem z Kawhim do Toronto i dołączenie do Jamesa w Los Angeles.

Przy okazji gościnnego występu w programie First Take, Green miał okazję porównać ową dwójkę:

,,Dwóch znakomitych zawodników. Dużo podobieństw i kilka różnic, ale przede wszystkim obaj podchodzą niezwykle poważnie do swoich obowiązków. Ciężko pracują nad swoim ciałem, wiedzą jak o nie zadbać, no i są liderami. Kawhi przez lata nie był w tym tak dobry jak James. Ale w ostatnim roku można było zauważyć, że coraz bardziej udziela się werbalnie, zaczął się tego uczyć. Na parkiecie, LeBron jest łącznikiem całej drużyny. Kawhi to siła w ataku, analizuje obronę przeciwnika. LeBron podobnie. No i obaj są świetnymi obrońcami. Mogą ograniczyć rywala do minimum. Potrafią odmienić mecz, narzucić własne tempo, po obu stronach parkietu."

W trakcie hegemonii LeBrona w NBA często próbowano znaleźć mu godnego rywala i następcę, ale chyba żaden z nich nie był dla Jamesa tak groźny jak Kawhi. W 24 bezpośrednich pojedynkach między tą dwójką, Leonard jest górą 15-9. Do momentu wygranych derbów przez Lakers 8 marca, wychodził zwycięsko w 5 meczach z rzędu przeciwko Królowi.

Już w 2013 roku, w trakcie Finałów, widać było, że defensywa Leonarda wyjątkowo LeBronowi nie leży.

Tamte Finały Heat wygrali 4:3. Rok później w rewanżu musieli uznać wyższość podopiecznych Gregga Popovicha, a 23-letni wówczas Kawhi zgarnął swoją pierwszą nagrodę MVP Finałów.

Obserwuj nas w mediach społecznościowych

NBA
Otwórz stronę MVP na swoim
urządzeniu mobilnym i zapisz ją na pulpicie. Będziesz mieć dostęp do najnowszych artykułów w zasięgu ręki!
lifestyle
kadra
nba
biznes
za 3