Kawhi Leonard nie skorzysta z opcji gracza w kontrakcie?

skroluj w dół
Źródło zdjęcia:
AP Photo

Skrzydłowy Los Angeles Clippers w 2019 roku podpisał trzyletni kontrakt, jednak jego ostatni rok jest opcją gracza. Oznacza to, że decyzję o przedłużeniu kontraktu podejmuje sam zawodnik. Kawhi wcale nie chce z niej skorzystać.

Nie oznacza to jednak, że Leonard odejdzie z Los Angeles. Nieskorzystanie z ostatniego roku kontraktu sprawi, że stanie się wolnym agentem i będzie mógł po prostu wynegocjować lepszą umowę. 29-latek po prostu woli podpisać już pięcioletni kontrakt (taką ofertę mogą mu złożyć jedynie Clippers), w ramach którego zarobi więcej, niż przy obecnym. 


Dla Leonarda przeprowadzka ze słonecznego Los Angeles też nie jest na rękę. Oprócz tego, że właśnie stamtąd pochodzi, to co dopiero kupił dom za 14 milionów dolarów. Dziennikarze blisko związani z Miami Heat donosili, że zespół z Florydy będzie bardzo zainteresowany pozyskaniem skrzydłowego, jednak jest to bardzo wątpliwe. 


W grudniu 2020 roku kontrakt do końca sezonu 2024/25 z Clippers parafował już Paul George. Jego czteroletnie przedłużenie opiewa na 190 milionów dolarów, dlatego Leonard wie, że też może spodziewać się dużych pieniędzy. W ramach kontraktu zawierającego opcję gracza, Kawhi za sezon 2021/22 miałby zarobić 36 milionów dolarów.


W obecnych rozgrywkach Kawhi notuje średnio 25,8 punktu, 6,7 zbiórki oraz 5 asysty. Jest zdecydowanym liderem zespołu Tyronna Lue, która dzięki 34 zwycięstwom i 18 przegranym jest trzecią ekipą na Zachodzie. 

Obserwuj nas w mediach społecznościowych

NBA
Otwórz stronę MVP na swoim
urządzeniu mobilnym i zapisz ją na pulpicie. Będziesz mieć dostęp do najnowszych artykułów w zasięgu ręki!
lifestyle
kadra
nba
biznes
za 3