Kevin Love uhonorowany. Za co otrzyma nagrodę im. Arthura Ashe?

skroluj w dół
Źródło zdjęcia:
ESPY

,,Wyróżnieni nagrodą odzwierciedlają ducha Artura Ashe, silnego w obliczu przeciwności losu, odważnego w obliczu niebezpieczeństwa i broniącego swoich przekonań bez względu na koszty." - to opis pochodzący od przyznającej nagrodę stacji ESPN.

Artur Ashe, pierwszy czarnoskóry tenisista, który wygrał Wielkiego Szlema, był dla amerykańskiej kultury równie ważny, co Jackie Robinson, czy Bill Russell. Dziś jego nazwiskiem nazwana jest nagroda, którą otrzymali m.in. Muhammad Ali i Nelson Mandela.

Kolejną osobą, która otrzyma to zaszczytne wyróżnienie, będzie Kevin Love. Czym skrzydłowy Cleveland Cavaliers sobie na to zasłużył?

Ano tym, że od lat jest twarzą walki i budowania świadomości na temat zdrowia psychicznego. Jako multimilioner i światowej sławy sportowiec nie jest w grupie ludzi, którą posądzalibyśmy o walkę z depresją, prawda? Często okazuje się jednak, że stan konta nie pomoże, jeśli w głowie nie panuje porządek. Love najpierw skupił się na poszerzeniu wiedzy na ten temat wśród sportowców - głośnym echem odbił się jego tekst dla The PLayers Tribune, w którym opisywał atak paniki, jakiego doznał w trakcie meczu NBA. Dziś jego wsparcie wychodzi już daleko poza koszykówkę. Oprócz wspierania organizacji pomagających ludziom z problemami natury mentalnej (Love sam przyznał, że najlepszą formą terapii są dla niego dobre uczynki), głośno mówi o problemie w wywiadach dla magazynów kulturalnych, takich jak GQ.

To dla mnie wielki honor otrzymać tę nagrodę i przyjmuję ją z pokorą. Opowiadam swoją historię i jeśli pomogę w ten sposób choć jednemu dziecku, które przechodzi przez swoje problemy, to wiem, ze moje starania są tego warte. Mam nadzieję, że pewnego dnia pozbędziemy się stygmatyzacji otaczającej problemy psychiczne, rozpoczniemy publiczną debatę na ten temat i przekonamy ludzi do szukania pomocy, której potrzebują, dzięki badaniom, działaniom i potrzebnej zmianie.

Mnóstwo otaczających nas dziś rzeczy, jak nadmiar informacji, zwłaszcza negatywnych, szybki i niezdrowy tryb życia, czy brak osoby, z którą możemy szczerze porozmawiać, wpływa na nasz stan psychiczny. Jeśli czujesz się wiecznie zdenerwowany/a, jedną z metod, które mogą pomóc ci uspokoić swoje życie, jest medytacja.

Pamiętaj także otaczać się ludźmi, którzy dobrze wpływają na Twoje samopoczucie. Często w dotarciu do wewnętrznego ładu pomoże nam po prostu rozmowa i wypowiedzenie dręczących nas rzeczy na głos.

Obserwuj nas w mediach społecznościowych

NBA
Otwórz stronę MVP na swoim
urządzeniu mobilnym i zapisz ją na pulpicie. Będziesz mieć dostęp do najnowszych artykułów w zasięgu ręki!
lifestyle
kadra
nba
biznes
za 3