Knicks pod lupą. Dla Brunsona złamali reguły?

skroluj w dół
Źródło zdjęcia:
AP Photo

Już nie tylko Philadelphia 76ers znalazła się pod lupą NBA. Okazuje się, że New York Knicks przy okazji rekrutacji Jalena Brunsona także mogli pozwolić sobie na działania niezgodne z ligowymi zasadami. 

Na temat Jalena Brunsona kuszonego przez New York Knicks mówiono jeszcze w trakcie sezonu regularnego. Zespół z Nowego Jorku wcześniej ściągnął do swojego sztabu Ricka Brunsona, czyli ojca zawodnika, co jednoznacznie sugerowało, że NYK są bardzo zdeterminowani. Ostatecznie Jalen porozumiał się z zespołem w sprawie 4-letniego kontraktu za 100 milionów dolarów. Dallas Mavericks nie byli nawet w stanie z Brunsonem porozmawiać i przedstawić kontrofertę. Można odnieść wrażenie, że wszystko zostało ustalone wcześniej.

Zobacz także: Kerr namówił Greena 

I właśnie to liga chce sprawdzić. NBA postanowiła przyjrzeć się procesowi rekrutacji Brunsona, ponieważ istnieje prawdopodobieństwo, że Knicks kontaktowali się z obozem zawodnika, gdy ten był jeszcze związany umową z Dallas Mavericks, a to oznacza, że doszłoby do tzw. tamperingu. W tej samej sprawie toczy się dochodzenie przeciwko Philadelphii 76ers, która miała wcześniej porozumieć się z Jamesem Hardenem, P.J.-em Tuckerem oraz Danuelem Housem. Takie praktyki są powszechne, ale generalni menedżerowie starają się z nimi kryć. 

Tymczasem zarówno w przypadku Sixers, jak i Knicks rozwój wydarzeń był na tyle dynamiczny, że wydał się lidze podejrzany. Co w takim razie grozi drużynie z Nowego Jorku? Jeżeli liga potwierdzi złamanie przepisów dotyczących kontaktu z zawodnikiem, który miał ważną umowę z inną drużynę - Knicks mogą stracić wybór w drafcie. W zeszłym roku taka kara została nałożona na Milwaukee Bucks oraz Chicago Bulls. Liga zatem nie żartuje i będzie konsekwentnie egzekwować wszelkie regulacje w kwestii wspomnianego “tamperingu”.

Obserwuj nas w mediach społecznościowych

NBA
Otwórz stronę MVP na swoim
urządzeniu mobilnym i zapisz ją na pulpicie. Będziesz mieć dostęp do najnowszych artykułów w zasięgu ręki!
lifestyle
kadra
nba
biznes