Kolejna przegrana Polaków w Turcji

skroluj w dół
Źródło zdjęcia:
Kosz Kadra

To nie są dobre tygodnie dla reprezentacji Polski. Po głośnej aferze związanej z brakiem powołania skonfliktowanego z bratem Marcela Ponitki, biało-czerwoni przegrali drugi sparing w Turcji. Tym razem z gospodarzami.

Od początku spotkania było widać, że reprezentacji Polski podeszli do tego meczu jak do sparingu, w którym można sprawdzić zagrywki - kilkukrotnie te same akcje były grane dwa razy z rzędu. Problemem był jednak fakt, że brakowało w nich szybkości, przez co to Turcy dominowali na parkiecie. 


Polacy wyglądali też bardzo przeciętnie w obronie, w której pomysłem na bronienie dwójkowych akcji rywali były zmiany krycia. Ponadto nasza kadra była mocno nastawiona na przechwyty, jednak to też nie do końca zdawało egzemin. Stąd też wzięła się tak wysoka zdobycz punktowa koszykarzy z Turcji. To właśnie gospodarze towarzyskiego turnieju triumfowali 94:78.


To druga przegrana reprezentacji Polski w Turcji. Podopieczni Igora Milicicia wcześniej ulegli Ukrainie aż 60:88. W drugiej połowie biało-czerwoni dali sobie rzucić aż 50 „oczek” - zdobywając przy tym zaledwie 28 punktów. Gra polskiej reprezentacji na miesiąc przed EuroBasketem zdecydowanie nie zadowala, a biorąc pod uwagę atmosferę panującą wokół kadry - nic nie wskazuje, by miało być lepiej. 

Obserwuj nas w mediach społecznościowych

NBA
Otwórz stronę MVP na swoim
urządzeniu mobilnym i zapisz ją na pulpicie. Będziesz mieć dostęp do najnowszych artykułów w zasięgu ręki!
lifestyle
kadra
nba
biznes