Kolejni gracze w nowych klubach lub z nowymi umowami

skroluj w dół
Źródło zdjęcia:
AP Photo

Mamy początek lipca, więc na rynku ciągle sporo się dzieje. Poznaliśmy już rozwiązanie sytuacji DeMara DeRozana. W międzyczasie nowe umowy podpisali m.in. Miles Bridge, Malik Beasley czy Dario Sarić. 

- Detroit Pistons związali się 2-letnią umową za 16 milionów dolarów z włoskim strzelcem - Simone Fontecchio. W poprzednim sezonie koszykarz został wytransferowany do Mo-Town prosto z Salt Lake City. Rozegrał dla Pistons 16 meczów i notował w nich średnio 15,4 punktu. Do ekipy z Detroit dołączył także Malik Beasley. Uzgodnił z zespołem warunki rocznego kontraktu za 6 milionów dolarów. W poprzednim sezonie notował 11,3 punktu i 3,7 zbiórki dla Milwaukee Bucks. 

- Dario Sarić uzgodnił z Denver Nuggets warunki 2-letniego porozumienia za 10,6 miliona dolarów. W drugim sezonie tego porozumienia jest opcja zawodnika, z której Chorwat może zrezygnować i latem 2025 roku ponownie przetestować rynek wolnych agentów. Sarić poprzedni sezon spędził z Golden State Warriros notując 8 punktów i 4,4 zbiórki. 

Zobacz także: DeRozan już w nowym zespole

- Miles Bridges zostaje w Charlotte Hornets. Zawodnik pojawiał się w ostatnim czasie w plotkach transferowych. Kilka ekip było nim żywo zainteresowanych. Ostatecznie Bridges po dobrym sezonie w barwach Hornets, zdecydował się na 3-letnie przedłużenie kontraktu za 75 milionów dolarów. Bridges w poprzednim sezonie notował 21 punktów i 7,3 zbiórki. Hornets zwolnili z umów pozyskanych w transferach DeVonte Grahama i Davisa Bertansa. 

- Caleb Martin uzgodnił z Philadelphią 76ers warunki 4-letniej umowy za 32 miliony dolarów. Miami Heat są rzekomo w szoku, bowiem oferowali zawodnikowi wynagrodzenie wyższe o około 20 milionów, a ten mimo wszystko zdecydował się opuścić drużynę. Ostatni rok jego umowy z Sixers jest opcją zawodnika. Martin ma być pierwszą opcją na pozycję silnego skrzydłowego w rotacji trenera Nicka Nurse’a. 

Obserwuj nas w mediach społecznościowych

NBA
Otwórz stronę MVP na swoim
urządzeniu mobilnym i zapisz ją na pulpicie. Będziesz mieć dostęp do najnowszych artykułów w zasięgu ręki!
lifestyle
kadra
nba
biznes