Lakers i Clippers - początek rozstania

skroluj w dół
Źródło zdjęcia:
Elko Photography

4 lata - tyle jeszcze ma planowo trwać współdzielenie hali Staples Center przez dwie drużyny z Los Angeles. Steve Ballmer dopiął swego i wkrótce ma zainicjować budowę nowej hali w Inglewood.

Właściciel Clippers kupił halę The Forum, która w latach 1967–1999 była domem Lakers. Nie tutaj jednak Clippers będą rozgrywali swoje mecze. Co więc kryje się za zakupem tego legendarnego, ponad 50-letniego obiektu?

Ballmer od dawna miał w planach odseparować się od Lakers i postawić na przedmieściach LA nową halę. Idealnym miejscem do tego było Inglewood, miasto w hrabstwie Los Angeles. Problem w tym, że na budowę hali tuż obok The Forum nie zgadzali się dotychczasowi właściciele. Tymi od dłuższego czasu są James Dolan i spółka MSG, którzy wytoczyli Ballmerowi procesy o rzekome nieczyste zagrywki w próbie postawienia nowego obiektu. Steve rozwiązał problem kupując od MSG starą halę za 400 milionów dolarów.

Teraz nic nie stoi na przeszkodzie, by postawić nową, tuż obok SoFi Stadium, nowego domu Los Angeles Rams, który ma być gotowy na nowy sezon NFL.

Znalezione obrazy dla zapytania SoFi Stadium

Budowa hali Clippers ma potrwać do 2024 roku - wtedy kończy się umowa najmu w Staples Center. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, Clippers i Lakers rozstaną się po 25 latach dzielenia wspólnej przestrzeni.

Ballmer oczywiście nie zamierza pozbywać się The Forum, gdzie będą odbywać się wydarzenia kulturalne.

Clippers, nawet mimo mocnego składu i faktu, że w minionej dekadzie wiodło im się lepiej, niż rywalom zza miedzy, czeka jeszcze bardzo długa droga, by wyjść z cienia 16-krotnych mistrzów NBA i 31-krotnych mistrzów Konferencji Zachodniej. Nowa hala ma być dużym krokiem w przód, który pomoże im budować własną historię.

Na dziś trzeba im przyznać, że mają najfajniejszego właściciela w lidze.

Obserwuj nas w mediach społecznościowych

NBA
Otwórz stronę MVP na swoim
urządzeniu mobilnym i zapisz ją na pulpicie. Będziesz mieć dostęp do najnowszych artykułów w zasięgu ręki!
lifestyle
kadra
nba
biznes
za 3