Lakers i Nets rozmawiają o wymianie Irving - Westbrook!

skroluj w dół
Źródło zdjęcia:
AP Photo

Dzień dobry w kolejny dzień off-season. Tym razem najnowsze doniesienia są bardzo intrygujące, bowiem Brooklyn Nets i Los Angeles Lakers przystąpili do kolejnej tury rozmów na temat Kyriego Irvinga. 

Rozgrywający zespołu z Nowego Jorku, podobnie jak Kevin Durant, może wkrótce opuścić drużynę i dołączyć w Los Angeles do swojego starego znajomego - LeBrona Jamesa. Panowie sześć lat temu zdobyli wspólnie mistrzostwo i chcieliby to powtórzyć z Lakers. Według informacji przedstawionych przez Chrisa Haynesa z Yahoo Sports, Nets oraz Lakers bardzo aktywnie rozmawiają na temat wymiany swoich rozgrywających. Do LA miałby trafić Kyrie Irving, natomiast do Nowego Jorku Russell Westbrook. 

Zobacz także: Zion dostanie maxa!

Ten ostatni wykorzystał opcję w swoim kontrakcie i za sezon 2022/23 zarobi ponad 47 milionów dolarów. Irving także wykorzystał opcję po nieudanych negocjacjach w sprawie przedłużenia umowy. Za następne rozgrywki zarobi 36,5 miliona dolarów i podobnie jak Westbrook latem 2023 roku trafi na rynek wolnych agentów. Lakers dotąd żyli w przekonaniu, że rozpoczną kolejne rozgrywki z Westbrookiem na “jedynce”, ale kryzys na Brooklynie otworzył przed nimi zupełnie nowe możliwości. 

Rzekomo problem, jaki zespoły mają do przeskoczenia w negocjacjach transferowych dotyczy wyborów w drafcie. Poza tym Nets w pakiecie z Irvingiem chcieliby dołączyć Joe Harrisa, który ma 38,6 milionów dolarów w 2-letniej umowie, a ostatnio nie grał po operacji kostki. Natomiast Lakers nie podoba się połączenie Irvinga z Harrisem i zdecydowanie bardziej preferowaliby pozyskanie Setha Curry’ego. Ekipa z LA mogłaby wtedy dołożyć do transferu kilka wyborów w drafcie oraz Talena Hortona-Tuckera lub Kendricka Nunna. 

Obserwuj nas w mediach społecznościowych

NBA
Otwórz stronę MVP na swoim
urządzeniu mobilnym i zapisz ją na pulpicie. Będziesz mieć dostęp do najnowszych artykułów w zasięgu ręki!
lifestyle
kadra
nba
biznes