Lakers zależy na tym, by “utrzymać trzon”

skroluj w dół
Źródło zdjęcia:
AP Photo

Sezon dla mistrzów z ubiegłego roku skończył się sporym rozczarowaniem. Los Angeles Lakers już w pierwszej rundzie play-offów ulegli Phoenix Suns. Teraz czas na konkretne decyzje.


Tak jak rok temu Rob Pelinka mógł być zachwycony efektami swojej pracy, tak po sezonie 2020/21 musi się uderzyć w pierś. Wiele projektów w rotacji Los Angeles Lakers po prostu nie wypaliło. Sam fakt, że najlepszy rezerwowy sezonu 2019/20 był odsunięty od gry w play-offach nie świadczy najlepiej o wykonaniu założonego przed sezonem planu. Kilku graczy może się z zespołem pożegnać, lecz jak podkreśla Pelinka - trzon rotacji ma zostać zachowany. 


- Skoro przegraliśmy, to musimy to wykorzystać jako motywację - mówił Pelinka w rozmowie z dziennikarzami. - Chcemy rozpocząć obóz przygotowawczy z naprawdę mocnym składem. [...] Celem jest utrzymanie trzonu takim, jakim był - podkreśla. 


Ośmiu graczy Lakers trafi na rynek wolnych agentów - dziewięciu, jeśli Montrezl Harrell nie wykorzysta opcji zawodnika (9,7 miliona dolarów) i przetestuje swoją wartość na rynku. Może to zrobić, skoro trener Frank Vogel pominął go w kontekście rywalizacji z Suns. Problem dla Pelinki polega na tym, że już teraz w salary-cap Lakers jest ponad 100 milionów rozłożone na zaledwie czterech graczy - LeBrona Jamesa, Anthony’ego Davis, Kentaviousa Caldwell-Pope’a oraz Kyle’a Kuzmę. To oznacza, że Lakers muszą solidnie przekroczyć próg luxury-tax, jeśli chcą liczyć się w walce o mistrzostwo. 


Zobacz także: Lillard zniechęcil Kidda


Czy trzonem według Pelinki są tacy gracze jak Dennis Schroder, który odrzucił przedłużenie kontraktu lub Andre Drummond? Trudno powiedzieć, dlatego nadchodzące miesiące mogą być w obozie Lakers bardzo burzliwe. Marc Gasol zdaje sobie sprawę, że nie jest priorytetem na liście zespołu, więc może zostać pominięty w konstruowaniu składu na następne rozgrywki. Nic natomiast nie wskazuje na razie na to, by doszło do zmiany trenera. Frank Vogel ma ważny kontrakt, który wygasa po sezonie 2021/22. 

Obserwuj nas w mediach społecznościowych

NBA
Otwórz stronę MVP na swoim
urządzeniu mobilnym i zapisz ją na pulpicie. Będziesz mieć dostęp do najnowszych artykułów w zasięgu ręki!
lifestyle
kadra
nba
biznes
pewniaczki