LeBron James potrzebuje Andre Drummonda?

skroluj w dół
Źródło zdjęcia:
AP Photo

Andre Drummond od dłuższego czasu jest na wylocie z Cleveland Cavaliers, jednak klub wciąż szuka najlepszej opcji na rynku transferowym. Na pozyskanie podkoszowego bardzo liczą Los Angeles Lakers.

Nie będzie to jednak takie proste. Drummond jest bowiem na ostatnim roku swojego kontraktu, w ramach którego na jego konto ma wpłynąć ponad 28 milionów dolarów. Zespół z Cleveland nie jest zainteresowany wykupowaniem jego kontraktu, tylko szuka wymiany, która przyniesie im największe korzyści. Na taką ewentualność Lakers raczej nie są gotowi.


W grze są z kolei zespoły z konferencji Wschodniej. Toronto Raptors, Brooklyn Nets, Boston Celtics czy Miami Heat potrzebują konkretnego podkoszowego, aby zatrzymać Joela Embiida z Philadelphii 76ers podczas Play-Offów. Środkowy zespołu ze stanu Pensylwania jest jednym z głównych kandydatów do nagrody MVP, dlatego zespół, który miałby im zagrozić - będzie potrzebował konkretnego obrońcy i zawodnika, który powalczy na tablicach. A z tego przecież słynie Drummond.


W 25 meczach sezonu 2020/21 27-latek notował średnio 17,5 punktu, 13,5 zbiórki oraz 1,2 bloku. To bardzo solidne statystyki biorąc pod uwagę, że Drummond na parkiecie spędzał zaledwie 28,9 minuty. Patrząc na sytuację kadrową Lakers, potencjalny transfer Drummonda mógłby być strzałem w „dziesiątkę”. Pytanie czy Lakers będą w stanie oddać jednego ze swoich ważnych zawodników w rotacji.

Obserwuj nas w mediach społecznościowych

NBA
Otwórz stronę MVP na swoim
urządzeniu mobilnym i zapisz ją na pulpicie. Będziesz mieć dostęp do najnowszych artykułów w zasięgu ręki!
lifestyle
kadra
nba
biznes
za 3