LeBron zaczyna rekrutację! Lakers mają dwóch kandydatów na rozegranie

skroluj w dół
Źródło zdjęcia:
AP Photo

Los Angeles Lakers niemal na pewno pożegnają się tego lata z Dennisem Schroderem. Zespół liczy, że grę poprowadzi Chris Paul, bądź Russell Westbrook. Niewykluczone, że po jednego, jak i drugiego będzie trzeba transferować.

Kontrakt Paula zawiera opcję na zawodnika o wartości 44,2 miliona dolarów na następny sezon. Rozgrywający musi podjąć decyzję do 1 sierpnia. Potencjalne odrzucenie umowy i związanie się zupełnie nowym kontraktem z Los Angeles Lakers na pewno z miejsca sprawiłoby, że ekipa ze Staples Center byłaby faworytem do wygrania rozgrywek 21/22. Pytanie czy doświadczony rozgrywający na pewno chce odejść z Phoenix, gdzie stworzyli zgrany zespół - także poza parkietem. 


Paul od wielu lat przyjaźni się z LeBronem Jamesem, czego byliśmy świadkami chociażby podczas meczu nr 5 finałów - lider Los Angeles Lakers pojawił się w hali w pierwszych rzędach, by wspierać Chrisa. CP3 to także członek słynnego „Banana Boat”, które tworzy wspólnie z Carmelo Anthonym, Dwyane Wadem i oczywiście LeBronem.


Jeśli koszykarz zdecyduje się skorzystać z opcji zawodnika na kolejne rozgrywki, od razu będzie mógł też zasiąść do rozmów odnośnie kolejnej umowy. Ta byłaby najprawdopodobniej jego ostatnią w karierze. 36-letni rozgrywający mimo pięknej kariery wciąż nie ma na swoim koncie pierścienia, choć w tym roku był naprawdę blisko upragnionego celu.


Gdyby nie udało się ściągnąć do Staples Center Paula, Lakers mogą być skłonni podpisać przedłużenie umowy z Dennisem Schroderem. Niemiec nie zabawiłby jednak za długo w słonecznym Los Angeles. Miałby bowiem wziąć wówczas udział w wymianie z Washington Wizards. Jak informuje Marc J. Spears, do stolicy Stanów Zjednoczonych mieliby jeszcze powędrować Kyle Kuzma i Talen Horton-Tucker.


Nie jest tajemnicą, że Lakers rozglądają się za doświadczonym rozgrywającym. Sporo się mówiło o tym, że w dniu trade deadline do Lakers dołączy Kyle Lowry, jednak ostatecznie do transferu nie doszło. 

Obserwuj nas w mediach społecznościowych

NBA
Otwórz stronę MVP na swoim
urządzeniu mobilnym i zapisz ją na pulpicie. Będziesz mieć dostęp do najnowszych artykułów w zasięgu ręki!
lifestyle
kadra
nba
biznes
pewniaczki