Luka Doncić coraz bliżej zawieszenia

skroluj w dół
Źródło zdjęcia:
AP Photo

Jednym z największych problemów gwiazdy Dallas Mavericks jest to, że czasami nie panuje nad emocjami. To może w końcu kosztować Lukę Doncicia konieczność pauzowania. 


Za Dallas Mavericks naprawdę trudna niedziela. Zespół przegrał na własnym parkiecie z Sacramento Kings. Trwa zacięta walka o to, by do play-offów awansować bezpośrednio i uniknąć turnieju play-in. Dlatego każda porażka boli podwójnie. Poza tym Mavs przegrali z Kings po raz trzeci w przekroju ostatnich dwóch tygodni. Emocji nie wytrzymał Luka Doncić, który w końcówce spotkania został przez sędziów wyrzucony z parkietu. 


Lider Mavs otrzymał PIĘTNASTE przewinienie techniczne w tym sezonie, a to oznacza, że kolejne będzie skutkowało zawieszeniem na jeden mecz sezonu regularnego. To bardzo przykra perspektywa dla zespołu, który jest zamieszany w tak intensywną rywalizację. Ekipa z Dallas ma dokładnie taki sam bilans co Los Angeles Lakers i Portland Trail Blazers (36-28). Ostatnia z tych drużyn znajduje się na miejscu, które obliguje do gry w turnieju play-in.  


- Nie dostanę kolejnego “dacha”, nie martwcie się - mówił po meczu Słoweniec. 


To się okaże… To młody gracz, którego temperament momentami płonie. Trzeba jednak podkreślić, że drugie przewinienie w meczu z Kings pozostawia pewne wątpliwości. Czy Luka na pewno zasłużył w tym wypadku na to, by zostać wyrzucony z parkietu? Dość miał także Rick Carlisle. Szkoleniowiec Mavs dołączył do swojego najlepszego zawodnika, gdy panowie z gwizdkami nakazali mu opuścić spotkanie. Przed nami ciekawa końcówka sezonu.


Obserwuj nas w mediach społecznościowych

NBA
Otwórz stronę MVP na swoim
urządzeniu mobilnym i zapisz ją na pulpicie. Będziesz mieć dostęp do najnowszych artykułów w zasięgu ręki!
lifestyle
kadra
nba
biznes
za 3