Mamy transfer! Lakers się wzmocnili?

skroluj w dół
Źródło zdjęcia:
AP Photo

Los Angeles Lakers mieli być aktywni na rynku transferowym i są! Drużyna z Miasta Aniołów w końcu pozyskała zawodnika do strefy podkoszowej, pozbywając się tym samym zbędnego zawodnika na obwodzie.

Do Los Angeles trafił bowiem Rui Hachimura, który tego lata nie dogadał się z Washington Wizards w sprawie nowego kontraktu. 24-latek rozegrywa właśnie swój czwarty sezon na parkietach NBA i 30 meczach notował średnio 13 punktów, 4,3 zbiórki oraz 1,2 asysty. Wizards postawili na zwolnienie pieniędzy, by mieć możliwość zaoferowania jak największego kontraktu Kyle’owi Kuzmie. Lakers z kolei będą chcieli tego lata przedłużyć kontrakt z Japończykiem.


Do Wizards trafił z kolei Kendrick Nunn, który po kontuzji nadal nie odnalazł formy sprzed kilku sezonów. 27-latek notował w obecnych rozgrywkach średnio 6,7 punktu, a jego forma pozostawiała wiele do życzenia. Lakers na pocieszenie dorzucili też trzy wybory w drugich rundach draftu (w 2023, 2028 i 2029 roku). 


Los Angeles Lakers są obecnie w bardzo trudnej sytuacji. Wszystko przez to, że cały czas poza grą pozostaje Anthony Davis, który przed urazem był pierwszoplanową postacią drużyny. Nie tylko zabezpieczał „pomalowane”, ale także brał na siebie odpowiedzialność w ataku. Obecnie drużyna z Miasta ANiołów okupuje 12. lokatę w konferencji Zachodniej z bilansem 22 zwycięstw i 25 przegranych.

Obserwuj nas w mediach społecznościowych

NBA
Otwórz stronę MVP na swoim
urządzeniu mobilnym i zapisz ją na pulpicie. Będziesz mieć dostęp do najnowszych artykułów w zasięgu ręki!
lifestyle
kadra
nba
biznes