Marcus Smart groził sędziemu

skroluj w dół
Źródło zdjęcia:
AP Photo

Liga w tych sytuacjach jest bezlitosna. Marcus Smart został zawieszony na jeden mecz po tym, co zdarzyło się w przegranym przez Boston Celtics spotkaniu z Oklahomą City Thunder. 


Zazwyczaj NBA ogranicza się do kar finansowych, które trafiają na konto NBA Cares i są rozdysponowane na cele charytatywne. Tym razem jednak NBA poszła o krok dalej. Marcus Smart w trakcie meczu z Oklahomą City Thunder nie wytrzymał ciśnienia i solidnie sędziemu nawrzucał. Nie żalił się jednak na jego pracę, a wręcz mu groził, co wywołało jednoznaczną reakcję ligi. Doświadczony gracz C’s został za swoje zachowanie zawieszony na jeden mecz.


De facto Smart karę już odsłużył w wygranym przez Boston Celtics starciu z Charlotte Hornets. Zawieszenie oznaczało, że gracz nie dostał za mecz wynagrodzenia. Porażka z Thunder była dla ekipy Brada Stevensa szczególnie frustrująca. Smart jest doskonale znany ze swojego charakteru, ale musi się mieć na baczności, bowiem kolejny taki wybryk może kosztować go znacznie więcej. W tym sezonie weteran notuje średnio 13,6 punktu, 3,3 zbiórki i 5,6 asysty. 


Zobacz także: Suns znów w play-offach!


W Bostonie wiedzą, jak kluczową rolę Marcus odgrywa dla ich systemu. Jego niekończące się źródło energii pomaga drużynie zarówno w obronie, jak i w ataku. Sztab bez cienia wątpliwości zaprosi 27-latka na krótką rozmowę wychowawczą. Kontrowersję to duża część kariery Smarta. Ten nie pierwszy raz naraził się sędziom. Jego wybuchowość to część charakteru, bez której Marcus nie byłby sobą, więc w Bostonie muszą czasami zaakceptować wynikające z tego konsekwencje. 


Zespół z Bean-Town zajmuje obecnie 6. miejsce w tabeli wschodniej konferencji z bilansem 33-30. Jest zatem na ostatniej pozycji dającej bezpośredni awans do play-offów. Tuż za C’s czają się Miami Heat z dokładnie takim samym bilansem, więc Jimmy Butler i spółka będą gotowi wykorzystać każde potknięcie rywala. Wszystko zatem wskazuje na to, że przed nami naprawdę interesująca rywalizacja o to, by uniknąć kłopotliwego turnieju play-in.

Obserwuj nas w mediach społecznościowych

NBA
Otwórz stronę MVP na swoim
urządzeniu mobilnym i zapisz ją na pulpicie. Będziesz mieć dostęp do najnowszych artykułów w zasięgu ręki!
lifestyle
kadra
nba
biznes
za 3