Mateusz Ponitka zmienił zdanie. Znów zagra w Zenicie

skroluj w dół
Źródło zdjęcia:
EuroLeague

Decyzja, której nikt się nie spodziewał. Kapitan reprezentacji Polski był już w Polsce, ale ostatecznie zdecydował się wrócić do Rosji, by występować w barwach rosyjskiego Zenitu Sankt Petersburg.

Ponitka po rozpętaniu wojny przez Rosję wrócił do Polski i wszystko wskazywało na to, że zdecyduje się rozwiązać umowę z Zentem. Nic bardziej mylnego. Klub w swoim komunikacie poinformował, że wśród koszykarzy, którzy wrócili by reprezentować barwy klubu znaleźli się: Jordan Loyd, Mateusz Ponitka, Tyson Carter, Billy Baron i Alex Poythress.

Jest to niespodziewana decyzja, a na kapitana reprezentacji Polski spadło już sporo krytyki. Na Twitterze kibice domagają się tego, by Ponitka (o ile otrzyma powołanie do kadry) został pozbawiony opaski kapitana. Co ciekawe, brat Mateusza – Marcel zdecydował się rozwiązać umowę z innym rosyjskim zespołem.

Ponitka rozgrywał dotychczas bardzo przeciętny sezon ze względu na kontuzje. W 20 meczach Euroligi notował 4,7 punktu, 5,2 zbiórki oraz 2,7 asyst. W tych rozgrywkach już jednak nie zagra, bowiem wszystkie rosyjskie zespoły zostały przez FIBA zawieszone.

Obserwuj nas w mediach społecznościowych

NBA
Otwórz stronę MVP na swoim
urządzeniu mobilnym i zapisz ją na pulpicie. Będziesz mieć dostęp do najnowszych artykułów w zasięgu ręki!
lifestyle
kadra
nba
biznes