Miał być tylko asystentem. Poprowadzi zespół Meczu Gwiazd

skroluj w dół
Źródło zdjęcia:
AP Photo

Po zakończeniu sezonu 2021/22 nic nie wskazywało na to, że Joe Mazzulla będzie pierwszym trenerem Celtics. 34-latek tym bardziej nie uwierzyłby, że przyjdzie mu poprowadzić zespół podczas Meczu Gwiazd!

Najmłodszy szkoleniowiec w całej lidze poprowadzi Team Giannis podczas Meczu Gwiazd, który zostanie rozegrany 19 lutego w Salt Łąkę City. Ostatniej nocy po przegranej 76ers z Magic, Boston ma już zapewnione pierwsze miejsce w konferencji Wschodniej do czasu Weekendu Gwiazd.


- Zdecydowanie nie było łatwo przez ten cały czas. Ale to była naprawdę dobra zabawa. I przede wszystkim satysfakcjonująca - przyznał szkoleniowiec. 


Mazzulla jest jednym z autorów dobrej gry Boston Celtics, którzy mają najlepszy bilans w całej NBA. Z 36 zwycięstwami i 15 przegranymi są jednym z głównych kandydatów do walki o mistrzostwo. Mimo burzliwego początku roku i zawieszenia Ime Udoki, Celtics weszli na jeszcze wyższy poziom. Także za sprawą 34-letniego szkoleniowca.


- Po prostu musimy iść dalej. Nikt nie będzie miał nam tego za złe. To nasza praca, choć nie będę ukrywał. Na początku sezonu było nam bardzo ciężko ze względu na kontuzje i zmianę na stanowisku trenera dwa dni przed rozpoczęciem rozgrywek. Ale wykonaliśmy świetną pracę - powiedział Jayson Tatum. 


Joe Mazzulla będzie pierwszym w historii tymczasowym trenerem, który poprowadzi zespół podczas Weekendu Gwiazd. 

Obserwuj nas w mediach społecznościowych

NBA
Otwórz stronę MVP na swoim
urządzeniu mobilnym i zapisz ją na pulpicie. Będziesz mieć dostęp do najnowszych artykułów w zasięgu ręki!
lifestyle
kadra
nba
biznes