Mitchell otworzył z przytupem!

AP Photo

To był naprawdę interesujący początek serii pomiędzy drużynami zachodniej konferencji. Koniec końców lejce przejął Donovan Mitchell, który chciał odpowiednio wejść w rywalizację.

Większość pracy Donovan Mitchell wykonał w drugiej połowie spotkania. Zanotował 32 punkty i pomógł Utah Jazz wrócić z dwucyfrowej straty. W czwartej kwarcie gospodarzom udało się przejąć inicjatywę i wydostać z tarapatów, co będzie dla nich solidnym bodźcem przed starciem numer dwa, które ekipy również rozegrają w Salt Lake City. Dwie trójki Bogdana Bogdanovicia na 5 minut przed końcem dały Jazz prowadzenie 103:93 i tego już podopieczni Quina Snydera nie oddali.

Trafienia były częścią serii 21:9, jak się okazało decydującej dla losów meczu. Początek spotkania wcale nie zapowiadał takiego rozwoju zdarzeń. Jazz wyszli na prowadzenie 10:2, ale przez kolejne osiem minut gry spudłowali dwadzieścia rzutów z rzędu! Clippers skorzystali z tego prezentu i runem 22:2 zbudowali prowadzenie, które postawiło przed Jazz ogromne wyzwanie. Mitchell zaraz po wyjściu z szatni wziął się do roboty i zdobył 16 punktów w 9 minut. Jego starania zapewniły Jazz prowadzenie 72:71 i mecz rozpoczął się od początku.

ZAPRASZAMY NA FEJSOWĄ GRUPĘ MVP X PEWNIACZKI. TAM CODZIENNIE NA TEMAT KOSZYKÓWKI NBA, A TAKŻE CIEKAWE KURSY NA TO, CO MOŻE SIĘ WYDARZYĆ. BRAKUJE TYLKO CIEBIE.

Młody lider Jazz skończył zawody z dorobkiem 45 punktów (16/30 FG, 6/15 3PT), 3 zbiórek i 5 asyst. Po 18 oczek zapewnili od siebie Bogdanović oraz z ławki Jordan Clarkson. Clippers nie byli w stanie przypieczętować swojej przewagi w momencie, w którym mieli na to okazję. 23 punkty, 7 zbiórek i 3 asysty Kawhiego Leonarda oraz 20 punktów i 10 zbiórek, z ławki 18 oczek dołożył Luke Kennard. Ta seria może mieć naprawdę wiele oblicz.

JAZZ - CLIPPERS 112:109